«Укрпошта» офіційно заявила про форс-мажор через кібератаку

«Укрпошта» офіційно заявила про форс-мажор через кібератаку

Також оформлено та подано до МВС заяву про злочин

«Укрпошта» офіційно заявила про форс-мажор через кібератаку

«Укрпошта» опублікувала у виданні «Голос України» оголошення про настання обставин непереборної сили (форс-мажор), викликаних кібератакою.

Згідно з цим повідомленням, як передає «Інтерфакс», у вівторок, 27 червня, було здійснено протиправне втручання у комп'ютерну мережу «Укрпошти» шляхом кібератаки із застосуванням вірусу, що спричинило за собою блокування серверів та робочих станцій нацоператора поштового зв'язку.

«Ці обставини впливають на можливість «Укрпошти» виконувати свої зобов'язання за укладеними договорами, складати та подавати звітність, здійснювати належне нарахування та сплату податків, зборів виконувати інші права та зобов'язання «Укрпошта», – йдеться в публікації.

За вищевказаними фактами «Укрпошта» оформила й подала до МВС заяву про злочин. Про завершення дії обставин непереборної сили та стабілізації роботи «Укрпошта» додатково повідомить.

Нагадаємо, 27 червня, напередодні Дня Конституції, комп'ютерні мережі урядових установ та відомств, а також низки державних та приватних великих банків і компаній зазнали масованої вірусної атаки. 

«Укрпошта» тоді повідомила, що частина процесів заблокована, але є стара-добра паперова документація. На комп'ютерну систему компанії було здійснено хакерську атаку. Пошкоджена частина комп'ютерів та серверного програмного забезпечення.

«Але ж «Укрпошта» (поки що) славиться тим, що в нас забагато паперових процесів, тож ми намагаємось відновити операційну діяльність якомога швидше», – запевнила прес-служба компанії.

Відділення продовжили працювати в режимі консультацій. Там, де була можливість проводити операції на паперових носіях, працівники отримали інструкції, як це робити. Тимчасово була обмежена можливість відслідковування відправлень через сайт «Укрпошти».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло