Кабмін дозволив продовжувати дію ліцензій на надрокористування боржникам по ренті

Кабмін дозволив продовжувати дію ліцензій на надрокористування боржникам по ренті

Це відбуватиметься у разі відсутності можливості отримання природного газу побутовими споживачами населених пунктів з інших родовищ

Кабінет міністрів дозволив продовжувати терміном до одного року дію спецдозволів на користування надрами компаніям, які мають заборгованість з оплати рентних платежів. Це вкрай необхідно, коли відсутня можливість отримання побутовими споживачами природного газу з інших родовищ.

Відповідні зміни внесені до постанови №615 від 30 травня 2011 року, якою затверджено порядок надання спецдозволів на користування надрами, передає «Інтерфакс».

Нагадаємо, «Укрнафта» протягом червня зупинила видобуток на Південно-Панасівському, Анастасіївському, Рибальському, Артюхівскому і Коржівському родовищах у Сумській області внаслідок відмови Державної служби геології і надр продовжити спеціальні дозволи через борги по оплаті рентних платежів.

«Укрнафта» внаслідок цього знизила видобуток газу на 21,4%.

Згідно з оперативними даними «Укртрансгазу», якщо середньодобовий видобуток газу «Укрнафтою» з 1 по 25 червня становив 3,334 млн куб. м на добу, то 26-27 червня це вже було 2,943 млн куб. м на добу. А 28 червня видобуток впав до 2,621 млн куб. м / добу.

Через зупинку видобутку на родовищах жителі кількох населених пунктів залишилися без газопостачання. В «Укрнафті» стверджували, що технічна можливість газопостачання з інших джерел відсутня.

Зазначимо, загалом у поточному році закінчується термін дії дев'яти ліцензій «Укрнафти», на яких видобувається близько 20% річного обсягу видобутку нафти.

А у 2018 році закінчиться термін дії ще 27 ліцензій «Укрнафти», що становить 50% видобутку нафти і газоконденсату компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло