Рада НБУ пропонує скасувати оподаткування депозитів

Рада НБУ пропонує скасувати оподаткування депозитів

Також ініціюється підвищення гарантованої суми вкладів

Рада НБУ пропонує скасувати оподаткування депозитів
Фото: pixabay.com

Рада НБУ рекомендувала Кабінету міністрів і правлінню центробанку виступити з ініціативою скасування податку на депозитні вклади фізичних осіб і збільшення гарантованої суми вкладів.

Про це йдеться у рішенні Ради від 4 липня, передає «Інтерфакс».

Нагадаємо, у серпні 2012 року адміністративна рада ФГВФО прийняла рішення збільшити гарантовану суму вкладу до 200 000 грн зі 150 000 грн. На той час за офіційним курсом це був еквівалент $25 020, наразі ж це лише $7690.

Отже, тепер цілком логічною є пропозиція Ради НБУ «з метою поліпшення політики гарантування вкладів і повернення довіри до банківської системи розглянути питання про актуалізацію гарантованої суми вкладу для фізичних осіб від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з огляду на значну девальвацію гривні в 2014-2016 роках».

Щодо податку на депозити, то він був введений у березні 2014 року Законом про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні. Спочатку передбачалася прогресивна шкала, однак потім була введена пласка шкала, а розмір податку з 15% було збільшено до 20%. Втім, з 2016 року його знизили до 18%. Додатково з доходів по депозитах стягується ще й військовий збір 1,5%.

Отже, відповідно з документом від 4 липня, на думку Ради НБУ, скасування податку на депозити має створити умови для зниження процентних ставок і повернення грошей у банківський сектор. Для цього правління має провести відповідний аналіз впливу податку і надати його до 1 жовтня.

Рада Нацбанку також рекомендувала правлінню і КМУ спільно з банками виробити єдине рішення проблеми непрацюючих кредитів, а також прискорити оновлення стратегії реформування держбанків.

Окрім цього, Рада Національного банку вважає достатнім підвищення мінімального розміру статутного капіталу банків до 200 млн грн.
«Сьогоднішні вимоги до розміру статутного капіталу банків – 200 млн грн з 11 липня 2017 року і 450 млн з 11 липня 2020 року не зовсім відповідають Директивам ЄС і Ради Європи і є набагато більш жорсткішими: згідно Директивам 2013/36 / ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 26 червня 2013 року, мінімальний початковий капітал будь-якої кредитного установи повинен бути не менше 5 млн євро», – зазначено у звіті.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті