МВФ готовий виключити земельну реформу з умов виділення чергового траншу Україні – ЗМІ

МВФ готовий виключити земельну реформу з умов виділення чергового траншу Україні – ЗМІ

Між Фондом та КМУ неузгоджені деякі важливі позиції майбутньої земельної реформи

Міжнародний валютний фонд висловив готовність залишити основною умовою для виділення наступного траншу кредиту Україні прийняття пенсійної реформи і виключити при цьому прийняття земельної реформи.

Про це повідомив «Інтерфакс» із посиланням на близьке до переговорів джерело.

За словами співрозмовника агентства, у МВФ ухвалили таке рішення з огляду на те, що між Фондом і КМУ немає згоди щодо деяких важливих позицій майбутньої земельної реформи, а відповідний проект ще не розроблений. Водночас проект пенсійної реформи вже внесений до Верховної Ради після попереднього узгодження з МВФ.

Втім, інше джерело агентства в уряді уточнило, що на сьогоднішній день МВФ офіційно не підтвердив готовність обнулити в проекті меморандуму маяк стосовно проведення земельної реформи в Україні.

«Щоб говорити про те, що будь-якої маяк знятий, потрібно отримати офіційні письмові підтвердження Фонду, проте таких, наскільки відомо, поки не надходило», – сказав він.

За його словами, земельна реформа поряд з пенсійною, медичною, судовою і реформою підприємств держсектора залишається однією з найбільш пріоритетних в Україні і все ще в фокусі уваги міжнародних партнерів. Однак їхній формат не є предметом міжнародних рекомендацій і, як і раніше, повністю залишається на розсуді української сторони.

Співрозмовник агентства додав, що консультації на рівні уряду та дискусії з учасниками ринку і аграрними асоціаціями тривають в раніше взятому темпі, а узгоджена позиція буде відображена в законопроекті про обіг земель, який буде внесений до парламенту.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю телеканалу Bloombeerg TV повідомив, що 5-й транш від МВФ Україна очікує отримати восени.

Данилюк пояснив, що, за амбітними планами, країна мала отримати транш влітку, але затримка проведення реформ, зокрема пенсійної та земельної, дещо його відкладає.

Також він зазначив, що саме пенсійна реформа є пріоритетом №1 для України та зараз вживається усіх заходів для того, щоб просунути законопроект до парламенту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло