Турбіни Siemens до Криму імовірно потрапили через російську «Інтеравтоматику»

Турбіни Siemens до Криму імовірно потрапили через російську «Інтеравтоматику»

Німецький концерн на разі проводить розслідування щодо незаконної поставки

Турбіни Siemens до Криму імовірно потрапили через російську «Інтеравтоматику»
Фото energy.siemens.com

Фірма «Інтеравтоматика», що належить німецькій компанії Siemens, була найнята для установки електричних турбін в Криму, регіоні, на який поширюється санкції ЄС, що забороняють компаніям Євросоюзу постачати туди енерготехнології. Про це повідомляє Reuters посилаючись на власні джерела.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що «Технопромекспорт», що входить у «Ростєх» визначилось із постачальником газових турбін для нових ТЕС у Криму. На станція планувалось встановити турбіни, зроблені на технологіями німецького концерну Siemens, втім, компанія блокувала постачання у зв’язку із санкціями.

Siemens заперечує, що поставляла будь-які турбіни до Криму. У заяві, опублікованій в п’ятницю, компанія заявила, що один з її клієнтів, з порушенням договору купівлі-продажу, перенаправляв турбіни до Криму.

Власні джерела Reuters заявили, що одна з фірм, які займаються монтажем та введенням в експлуатацію турбін в Криму, зареєстрована в Росії під назвою «Інтеравтоматика». Відомо, що Siemens володіє 45,7% пакету акцій фірми.

На сайті «Інтеравтоматики» клієнтам пропонуються системи, «засновані на використані технологій Siemens або за її ліцензією».

Відповідаючи на питання про участь «Інтеравтоматики» в енергопроекті у Криму, прес-секретар компанії Siemens повідомив: «Siemens підтримує свою попередню позицію щодо ненадання гарантійного обслуговування,установки та налагодження запуску . Ми розслідуємо ситуацію з участю «Інтеравтоматики» в процесі запуску або наданні інших послуг. У випадку, якщо ці факти підтвердяться, ми будемо вживати усіх заходів для припинення цих дій в найкоротші строки».

«Інтеравтоматика» відмовилась від коментарів. Також мовчить і російська компанія «Технопромекспорт», для якої і були виготовлені турбіни.

Siemens у п’ятницю заявила, що не має достовірних доказів стосовно фактичних поставок своїх турбін до Криму, але створила робочу групу для з’ясування обставин.

Нагадаємо, днями «Технопромекпорт» купила на вторинному ринку чотири турбіни для енергооб’єктів в Криму і силами російських заводів та інжинірингових компаній їх модернізувала.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло