Кіберполіція отримала близько 3000 звернень про атаки вірусу Petya.A

Кіберполіція отримала близько 3000 звернень про атаки вірусу Petya.A

Відкрито понад 800 кримінальних проваджень по ст. 361 КК України

Департамент кіберполіції Національної поліції станом на 10 липня отримав близько 3000 повідомлень від фізичних та юридичних осіб щодо блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником Petya.A.

«До департаменту кіберполіції звернулося вже близько 3000 осіб. З офіційними заявами – понад 1500. З них біля 200 заяв – це державний сектор, а вся інша частина – приватний сектор», – зазначив заступник начальника департаменту кіберполіції Геннадій Дубок під час круглого столу в Києві, передає «Інтерфакс».

Геннадій Дубок повідомив, що розслідуванням вказаних інцидентів цілодобово займається окрема група фахівців. Там працюють і іноземні експерти.

«На сьогодні з тих 1500 офіційних заяв відкрито понад 800 кримінальних проваджень по ст. 361 КК України – Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку», – пояснив він, додавши, що відносно інших заяв найближчим часом також будуть відкриті кримінальні провадження.

Нагадаємо, масштабна вірусна атака на приватні корпоративні мережі та мережі органів української влади відбулася 27 червня.

А сьогодні, 10 липня, президент України Петро Порошенко на спільній з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом прес-конференції у Києві заявив про наявність даних, що підтверджують причетність РФ до організації кібератак.

«Кібератаки є ключовим елементом гібридної війни, і у нас є свідчення того, що остання кібератака також була організована Російською Федерацією», – сказав Порошенко.

За словами глави держави, 27 червня, вже через 40 хвилин після початку кібератаки, була організована координація між країнами-членами НАТО і Україною, що дало можливість мінімізувати збитки від вірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло