Росію підозрюють у кібератаці спрямованій на енергосектор США

Росію підозрюють у кібератаці спрямованій на енергосектор США

Міністерство енергетики США працює над посиленням захисту своїх мереж

Росію підозрюють у кібератаці спрямованій на енергосектор США
фото з https://pixabay.com

Хакери, що працюють на іноземний уряд, нещодавно здійснили кібератаку на принаймні десяток американських електростанцій, включно із ядерною установкою Wolf Creek у Канзасі. Це викликало стурбованість колишніх та нинішніх чиновників стосовно того, що хакери шукають вразливі місця в електромережах країни. Про це повідомляє Bloomberg.

Чиновники повідомили, що зловмисники намагаються врешті зламати систему енергопостачання Сполучених Штатів. На додаток до цього, хакери нещодавно проникли в мережі компанії, яка створює системи управління обладнанням, що використовується в енергетичній галузі. Чиновники вважають ці атаки пов’язаними.

Головним підозрюваним є Росія, згідно з інформацією трьох спеціалістів у сфері кібербезпеки. Чиновники вважають, що можливість такого року вторгнення Росії є тривожною, оскільки попередньо російські хакери атакували частину електромереж в Україні, і, здається, випробовують нові інструменти для зриву процесу енергопостачання.

Департамент національної безпеки та ФБР повідомили, що знають про потенційне втручання в енергетичний сектор. Міністерство енергетики заявило, що вплив обмежився адміністративними та діловими мережами, і сказало, що працює над розробкою програмного забезпечення для убезпечення своїх мереж.  

Нагадаємо, сьогодні світ очікує зустріч президентів США та РФ Дональда Трампа та Володимира Путіна під час саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі, Німеччина. Видання повідомляє, що не володіє інформацією чи будуть лідери обговорювати кібератаки.

Як повідомлялось, вчора під час виступу у Варшаві, Трамп закликав Росію припинити «дестабілізуючу діяльність», зокрема проти України. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло