З початку 2018 року українці самостійно обиратимуть терапевтів

З початку 2018 року українці самостійно обиратимуть терапевтів

Але введення медреформи відклали через необхідність перевірки тексту законопроекту

З початку 2018 року кожен українець зможе вільно обирати для себе лікаря, а не залежати від місця своєї прописки, до якого прив'язаний той чи інший лікар первинної ланки. Сімейні лікарі вони будуть отримувати гроші за свої послуги виходячи з числа своїх пацієнтів. Провадження реформи почнеться 1 січня 2018 року.

Про це повідомив заступником Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк у своєму інтерв’ю для РБК Україна.

Сума середнього тарифу, яку буде отримувати лікар первинної ланки за кожного пацієнта, складатиме 370 грн. Сума коливається в ту чи іншу сторону, залежно від різних чинників. Наприклад, якщо це будуть діти, пенсіонери, то тариф буде вище, якщо молоді люди – трохи нижче. У бюджетній резолюції закладена сума на 2019 рік – тоді лікарі отримуватимуть за кожного пацієнта в середньому по 450 гривень на рік.

У повідомленні йдеться про те, що у терапевта всі послуги будуть безкоштовними, включаючи консультаційні послуги доктора, вакцинування, базові аналізи і деякі методи скринінгу. Для цього з 1 січня наступного року всі українці повинні будуть підписати декларації про вибір лікаря. Його можна буде міняти коли завгодно.

З 1 січня 2018 року буде запущено електронну систему охорони здоров'я. Це буде зроблено для того, аби один і той самий пацієнт не значився у кількох терапевтів водночас, дані про всі пацієнтах, після підписання ними декларації, будуть вноситися в електронну систему.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради вніс 396 правок до законопроекту №6327 6327 про медичну реформу в Україні. Введення медреформи планувалося на 1 липня 2017 року, але його відклали через необхідність перевірки тексту законопроекту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло