У законопроект по медичній реформі було внесено 396 правок

У законопроект по медичній реформі було внесено 396 правок

Кількість правок може докорінно змінити суть реформування

Комітет Верховної Ради вніс 396 правок у до законопроект №6327 6327 про медичну реформу в Україні. Про це під час прес-брифінгу разом із громадськими організаціями повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Українська правда

«Ми мусимо констатувати факт, що більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та Урядом України. Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини», – зазначила в.о. міністра.

Парламентський комітет пропонує вилучити з законопроекту поняття про співоплату за медичні послуги. Передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100% (зелений список), і послуги, які пацієнт оплачує повністю (червоний список). Також пропонується розширити перелік гарантованих державою послуг, які має покривати держава.

«Фактично, ми знову повертаємося до того, з чого починали. Декларуємо, що держава буде гарантувати обсяг послуг, на який фактично не вистачить коштів. Ми 25 років вже маємо гарантовану безоплатну медицину, якої насправді немає», – зазначила доктор Супрун.
Крім того, робоча група вирішила відмовитись від затвердження міжнародних медичних настанов (протоколів) на рівні закону.

Незмінними у законопроекті залишилися договірні стосунки з медичними закладами, поняття гарантованого пакету медичних послуг та ліків, який депутати перейменували в «програму державних медичних гарантій», незалежний замовник послуг Національна служба здоров’я та розвиток системи eHealth.

Нагадаємо, Верховна Рада на початку липня ухвалить у другому читанні законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, а також проголосує за законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу стосовно фінансування сфери охорони здоров'я, розраховують у Міністерстві охорони здоров'я.

Раніше Mind писав про 5 основних плюсів та 5 мінусів медреформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло