Рада ЄС прийняла тимчасові торгові преференції для України

Рада ЄС прийняла тимчасові торгові преференції для України

Вони вступлять в силу у вересні та діятимуть три роки

Рада ЄС прийняла тимчасові торгові преференції для України
фото Shutterstock

17 липня Рада ЄС прийняла ряд тимчасових автономних торговельних преференцій для України. Вони вступлять в силу в кінці вересня та діятимуть протягом наступних трьох років. Про це йдеться на сайті ЄС.

«Сьогоднішнім нашим рішенням, ми дозволяємо експортувати більше української продукції в ЄС. Це наш обов’язок – підтримувати Україну та посилювати наші економічні та політичні зв’язки, навіть на фоні конфлікту, що триває на її території», – сказав Свен Міксер, міністр закордонних справ Естонії.

Пропозиція має на меті покращити доступ українських експортерів до ринку ЄС, з огляду на складну економічну ситуацію і зусилля по економічним реформам, які здійснює Україна.

Сьогоднішнє рішення є заключним етапом для прийняття регулювання. Європарламент схвалив текст 4 липня. Текст необхідно опублікувати, після чого він вступить у силу після його підписання під час пленарного засідання Європарламенту у вересні.

Нагадаємо, 28 чевня Рада ЄС схвалила домовленість з Європарламентом про обсяги тимчасових додаткових торговельних преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції. Повідомлялось, що додаткові преференції зі ставкою 0% ввізного мита діятимуть на мед, перероблені томати, виноградний сік, овес, пшеницю, кукурудзу, ячмінь, злакові крупи та гранул. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті