Ліквідація Приватбанку коштувала б державі 90 млрд грн

Ліквідація Приватбанку коштувала б державі 90 млрд грн

При ліквідації банку гроші втратив би малий та середній бізнес

За підрахунками НБУ ліквідація Приватбанку обійшлася б державі у 90 млрд грн. Про це  розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова у інтерв’ю для LIGA.net.

«Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямі витрати бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд грн строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню. Але в банку були також кошти малого і середнього бізнесу, який просто втратив би все», – заявила Рожкова.

Заступник голови НБУ зазначила, що була би вірогідною зупинка величезної кількості розрахунків, тому що 50% транзакцій в країні йшло через ПриватБанк. Виплата в короткий проміжок часу 90 млрд грн спричинила б емісія, яка негативно вплинула би на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить постраждали б інші банки і економіка в цілому.

Нагадаємо, що одразу після появи документів у загальному доступі експерти зазначали, що консолідований звіт Привату за 2016 рік не дає жодного розуміння про те, що відбувалося і відбувається в банку. «Звіт про фінансовий результат і звіт про рух грошових коштів аудитор взагалі відмовився підтвердити, а баланс підтвердив лише «місцями». Аудитор також відмовився підтвердити витрати на знецінення кредитів на суму 154,5 млрд, посилаючись на своє нерозуміння того, коли мало би виникнути таке знецінення», – писав на своїй сторінці в Facebook Олександр Паращій, керівник аналітичного відділення ІК Concorde Capital.

Консолідований звіт Приватбанку за 2016 рік не дає жодного розуміння про те, що відбувалося і відбувається в банку. Звіт...

Опубликовано Oleksandr Paraschiy 21 июня 2017 г.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло