«Нафтогаз» планує укласти нові рамкові договори з Trafigura і Vattenfall

«Нафтогаз» планує укласти нові рамкові договори з Trafigura і Vattenfall

Наглядова рада НАК вже погодила їх підписання

«Нафтогаз» планує укласти нові рамкові договори з Trafigura і Vattenfall
Фото УНIАН

НАК «Нафтогаз України» має намір укласти нові рамкові договори про постачання та прийом природного газу з компаніями Trafigura Trading (Europe) Sarl і Vattenfall Energy Trading GmbH (Німеччина).

Як повідомляє компанія в системі розкриття інформації НКЦБФР, передає «Інтерфакс», наглядова рада НАК вже погодила підписання таких договорів.

Орієнтовна вартість рамкового договору з Trafigura – 100,9 млрд грн, з Vattenfall – 105,9 млрд грн.

Ці цифри дорівнюють сукупній вартості всіх індивідуальних договорів, які можуть підписуватися до рамкової угоди.

Зазначимо, згідно із законодавством, з 1 липня «Укртрансгаз» не зможе приймати заявки на транспортування газу від компаній, у яких буде відсутня, зупинена або анульована ліцензія НКРЕКУ.

Отже, в середині червня НКРЕКП видала ліцензію на право здійснювати господарську діяльність з постачання природного газу в Україну «Трафігура Юкрейн» – дочірній компанії одного з найбільших світових трейдерів енергоресурсів Trafigura. Trafigura відкрила свій офіс у Києві наприкінці травня цього року. 

А в кінці червня торговий дім «Сокар Україна» отримав від Нацкомісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

У червні також стало відомо, що швейцарський MET Holding AG, який здійснює трейдингові операції на ринках нафти, газу і електроенергії у Центральній і Східній Європі, зареєстрував в Україні «дочку» «МЕТ Україна» для операцій з природним газом.

Згодом НКРЕКУ видала ТОВ «МЕТ Україна» ліцензію на поставку природного газу. Відповідне рішення держрегулятор прийняв на засіданні 6 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті