Єгипет припинить «безвіз» з Катаром

Єгипет припинить «безвіз» з Катаром

Країни Перської затоки продовжують бойкотувати Доху

Єгипет припинить безвізовий режим із Катаром. Про це повідомило єгипетське Міністерство закордонних справ у понеділок, передає Reuters. Це стане одним із заходів, прийнятих проти Дохи в умовах бойкотування країни Єгиптом, Бахрейном, ОАЕ та Саудівською Аравією.

Нагадаємо, 5 червня чотири країни Перської затоки розірвали усі дипломатичні та транспортні зв’язки з Катаром, звинувативши країну у фінансуванні тероризму.

«Не має сенсу продовжувати робити виключення для Катару та надавати йому привілеї в умовах його нинішньої позиції», – сказав представник МЗС Єгипту Ахмед Абу Зейд. Відтепер катарцям доведеться отримувати візу для в’їзду до Єгипту.

Виняток буде зроблено для громадян Катару, які мають матерів-єгиптянок, для тих, хто одружився з громадянами Єгипту, та тих катарців, хто навчається у Єгипті.

Видання повідомляє, що рішення буде імплементовано 20 липня.

Іноземні працівники складають близько 1,6 млн із загального населення Катару у 2,5 млн, і сотні тисяч з них є єгиптянами. Досі проти них не застосовувалось жодних заходів.

Нагадаємо, ОАЕ, Саудівська Аравія, Бахрейн та Єгипет висунули список із 13 вимог для врегулювання дипломатичного конфлікту в регіоні. На виконання Катар мав 10 діб. Серед висунутих вимог зазначалось закриття турецької військової бази, закриття телеканалу Al Jazeera, скорочення зв’язків країни з Іраном та інші. 

Після невиконання країною вимог чотири країни Перської затоки подовжили термін ще на дві доби. Влада Катару через посередника передала письмову відповідь на ультиматум, в якій зазначалось, що «спільна відповідь буде обнародувана своєчасно». 

Пізніше стало відомо, що уряд Катару планує сформувати комітет, який домагатиметься компенсації за збитки, завдані блокадою чотирьох арабських країн. До новоствореного комітету ввійдуть міністр юстиції країни і міністр закордонних справ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті