Катару дали ще 48 годин на виконання вимог країн Перської затоки

Катару дали ще 48 годин на виконання вимог країн Перської затоки

Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та ОАЕ планують посилити санкції стосовно Катару

Катару дали ще 48 годин на виконання вимог країн Перської затоки
карта AvtoInsider.com

Чотири арабських держави, які звинувачують Катар у підтримці тероризму, дали країні ще 48 годин на виконання списку вимог, оскільки президент США Дональд Трамп висловив занепокоєння з приводу спору обох сторін. Про це повідомляє Reuters.

Нагадаємо, 23 червня чотири країни Перської затоки відправили Катару список із 13 вимог, серед яких закриття телеканалу Al Jazeera, скорочення зв’язків з Іраном, закриття турецької військової базі в країні, припинення втручання у внутрішні та зовнішні справи чотирьох країн, виплата репарацій за будь-яку шкоду, яку нанесла політика Катару чотирьом країнам, та інші.

Катар назвав обвинувачення безпідставними і стверджує , що жорсткі вимоги, включно із закриттям телеканалу Al Jazeera та виводом турецьких війська – є настільки «драконівськими», що наче і були встановлені, щоб від них відмовитись.

Саудівська Аравія, Бахрейн, Єгипет та ОАЕ підняли питання посилення санкцій проти Катару, якщо країна не виконає 13 вимог, що були надані раніше через країну-посередника Кувейт.

Вони не уточнили якими саме будуть нові санкції, але комерційні  банкіри в регіоні вважають, що банки Саудівської Аравії та Бахрейну можуть отримати офіційний наказ щодо виводу депозитів і міжбанківських кредитів з Катару.

Згідно із спільною заявою в Саудівському державному інформагентстві SPA , чотири країни погодились надати Катару додаткові 48 годин.

Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія,Бахрейн, Єгипет, ОАЕ та кілька інших країн розірвали усі дипломатичні зв’язки із Катаром через підтримку країною тероризму.

Як повідомлялось, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає вимогу щодо закриття турецької військової бази – проявом неповаги до Анкари. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло