Придніпровська та Криворізька ТЕС відновили роботу

Придніпровська та Криворізька ТЕС відновили роботу

Теплові станції балансують потреби в електроенергії, компенсуючи припинення роботи енергоблоків АЕС, що вийшли на ремонт

ДТЕК Придніпровська і Криворізька теплоелектростанції (обидві – Дніпропетровська область) включили у мережу свої енергоблоки для проходження річного піку споживання електроенергії.

Про це йдеться в повідомленні ДТЕК, передають «Українські Новини».

«17 липня ДТЕК Придніпровська і Криворізька ТЕС включили в мережу свої енергоблоки для проходження річного піку споживання електроенергії. Енергоблоки №9 потужністю 150 МВт Придніпровської ТЕС і №5 потужністю 300 МВт Криворізької ТЕС, по команді «Укренерго», працюють в енергосистемі України і компенсують енергоблоки атомних станцій, що вийшли на ремонт. Таким чином, теплові станції балансують потреби індустріального регіону України в електроенергії», – підкреслює прес-служба енергохолдингу.

Зазначимо, Придніпровську і Криворізьку ТЕС вимушено зупинили у квітні для накопичення дефіцитного вугілля – антрациту.

«В умовах дефіциту палива обидві станції – ДТЕК Придніпровська і Криворізька ТЕС – продовжували накопичувати антрацитове вугілля. У травні 2017 року компанія ДТЕК отримала першу партію палива з ПАР – 75 000 тонн вугілля для своїх антрацитових ТЕС. Поставки вугілля на стації тривають і зараз. На даний момент на складах обох станцій накопичено понад 200 000 тонн антрациту. Цього запасу вистачить на півтора місяці роботи обох станцій мінімальним складом – по одному енергоблоку», – наголошується у повідомленні.

Крім того, ДТЕК уклав контракт на поставку ще 675 000 тонн антрацитового вугілля з ПАР для проходження річного піку споживання електроенергії та своєчасного початку опалювального сезону.

Устаткування обох ТЕС було у тимчасовій консервації, але енергетики продовжували ремонтну кампанію, щоб надійно відпрацювати річний максимум навантажень.

Поточні ремонти були проведені на двох енергоблоках Придніпровської ТЕС. Наразі на теплоелектростанції ведеться проектна підготовка до переведення енергоблоків №7 і №8 на використання вугілля марки «Г», який видобувається на українських шахтах.

Розпочати роботу на газовому вугіллі енергоблоки мають з початком опалювального сезону 2017/2018.

Згідно з повідомленням, активна ремонтна кампанія триває і на Криворізькій ТЕС. На фінальній стадії – реконструкція 1-го енергоблоку. Також проводиться установка сучасних електрофільтрів, щоб знизити рівень викидів від енергоблоку в атмосферу до європейських норм.

Нагадаємо, 10 липня енергогенеруюча компанія «ДТЕК Західенерго» подала позов до Окружного адмінсуду Києва про скасування розпорядження Кабінету Міністрів №409 від 14 червня, яким передбачено введення надзвичайних заходів на ринку електроенергії (мова про продовження заходів ще на місяць, оскільки вони діють з 17 лютого і щомісяця продовжувалися). 

На переконання компанії, під приводом дії надзвичайних заходів була допущена тарифна дискримінація працюючих ТЕС. Механізм її реалізації полягав в ручному перенаправленні 30% всіх коштів, які повинні були отримати всі ТЕС України, на дотування виключно ряду ТЕС, зупинених через дефіцит антрациту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло