Без печатки: тепер жодних юридичних наслідків

Без печатки: тепер жодних юридичних наслідків

Закон про скасування обов'язкового використання печаток на документах набрав чинності

Без печатки: тепер жодних юридичних наслідків
Фото: pixabay.com

Закон, яким 23 березня парламент скасував вимоги щодо обов'язкового використання печаток на документах, був опублікований 19 квітня в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» та набрав чинності через три місяці після опублікування, тобто сьогодні, 19 липня.

Як передають «Українські Новини», зокрема, відтепер у Господарському кодексі прописується, що печатка не має бути обов'язковим реквізитом документа, який подається від імені суб'єкта господарювання органу державної влади.

Законом передбачено, що наявність або відсутність печатки не створює жодних юридичних наслідків. І державним органам заборонено вимагати наявність печатки на документах. Більш того, вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі.

Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1 700 грн).

Згідно дослідження Mind, втім, ніхто не забороняє бізнесу надалі використовувати печатки у своїй діяльності. Просто відтиск печатки не надаватиме відповідному паперу більшої юридичної ваги. Печатку можна буде використовувати «для краси», щоб надати більшої статусності документу, наприклад, якщо це диплом, подяка, сертифікат або меморандум про співпрацю.

Але єдиним доказом справжності документа від суб’єкта підприємницької діяльності тепер стає підпис уповноваженої особи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло