Рожкова: НБУ має питання до 8-10 банків

Рожкова: НБУ має питання до 8-10 банків

Тільки частина банків виконала план по збільшенню капіталу

До 11 липня 37 невеликих банків повинні були збільшити капітал до 200 млн грн. Більшість з них впоралися із завданням. Частина – до сих пір не погодили докапіталізацію з НБУ. Практично всі банки з цього списку оголосили емісію, почали процес докапіталізації. Залишилося 8-10 банків (не враховуючи банк Новий. – ред.), до яких у НБУ є питання. Про це  розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова у інтерв’ю для LIGA.net.

«Найголовніша проблема з ними – джерела капіталу. Свого часу багато банків виявилося у Фонді гарантування через те, що докапіталізація відбувалася тільки на папері. З одного боку, вносилися гроші в капітал, але, як правило, ці гроші раніше виходили з банку через кредити, або як дебіторська заборгованість, міжбанк або покупка непотрібного будівлі», – заявила Рожкова.

Заступник голови НБУ додала, що після того, як гроші виходили з банку, вони проходили якийсь ланцюжок операцій і поверталися назад в капітал. Тому НБУ почав глибше оцінювати походження грошей.

«Поки ми не переконаємося, що джерело капіталу законний, і що це реальні гроші, ми згоди на докапіталізацію не даємо», – прокоментувала Рожкова.

Як сказала заступник голови Нацбанку, не всі банки можуть пояснити і підтвердити походження коштів. Якщо НБУ не бачить, звідки прийшли гроші і що вони дійсно мають відношення до акціонера, виникає підозра, що знову виникає справа з номінальним акціонером.

Нагадаємо, 14 липня, Нацбанк визнав неплатоспроможним банк «Новий». За офіційною інформацією, банківську ліцензію відкликали, бо на 12 липня регулятивний капітал фінустанови становив менше третини від мінімального рівня, встановленого регулятором (з 12 липня – це 200 млн грн).

Ключовим акціонером дніпровського банку (18,33%) виступає держава в особі конструкторського бюро «Південне» імені Янгеля. Також банком володіють 27 фізосіб, частка яких не перевищує 9,993%. У Нацбанку до останнього часу вважали «Новий» одним з двох непрозорих банків з точки зору структури власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло