Фонд гарантування шукає приймаючий банк для виведення банку «Новий»

Фонд гарантування шукає приймаючий банк для виведення банку «Новий»

Банк було визнано неплатоспроможним

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оголосив про пошук приймаючого банку для виведення з ринку неплатоспроможного банку «Новий».

Про це повідомляється на веб-сайті ФГВФО.

Сума коштів фізичних осіб, яка може бути відшкодована ФГВФО, на 11 липня 2017 року, за даними звітності неплатоспроможного банку, становила 35,8 млн грн.

Банк, який планує взяти участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку має подати до Фонду документи. Подання банком пакету документів до Фонду свідчить про його намір та згоду взяти участь у конкурсі на умовах, визначених Фондом.

Як раніше повідомлялося, НБУ 13 липня відніс банк «Новий» до категорії неплатоспроможних.

«Оскільки розмір регулятивного капіталу банку «Новий» станом на 12 липня 2017 року складав менше третини мінімального рівня, відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність» НБУ зобов'язаний визнати фінустанову неплатоспроможною», – повідомив Нацбанк.

Банк «Новий» заснований у 1992 році. Його найбільшим акціонерами на початок січня 2017 року був Державне космічне агентство (18,3297%), Таїсія Булавінова (9,9933%), Борис Ганджа (9,9599%), Олександр Ярецкий (9,9533%).

Згідно з даними Нацбанку України, до початку квітня 2017 року за розміром загальних активів (770,6 млн грн) банк «Новий» займав 58-е місце серед 90 українських банків.

Нагадаємо, що до 11 липня 37 невеликих банків повинні були збільшити капітал до 200 млн грн. Більшість з них впоралися із завданням. Частина – до сих пір не погодили докапіталізацію з НБУ. Практично всі банки з цього списку оголосили емісію, почали процес докапіталізації. Залишилося 8-10 банків (не враховуючи банк Новий. – ред.), до яких у НБУ є питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло