Євросоюз вводить мита на прокат сталі для 4-х країн, серед них і Україна

Євросоюз вводить мита на прокат сталі для 4-х країн, серед них і Україна

Попередні ціни в ЄС вважали необґрунтовано заниженими

Євросоюз вводить мита на прокат сталі для 4-х країн, серед них і Україна
Фото Shutterstock

Європейський союз планує ввести антидемпінгові мита в розмірі до 33% на імпорт сталевого гарячекатаного прокату з Бразилії, Ірану, Росії та України, згідно з документом, що потрапив у розпорядження Reuters.

Причиною цих заходів стало те, що в ЄС вважають ціну на сталевий прокат зі згаданих країн занадто заниженою.

Європейська комісія, яка контролює торгову політику ЄС, почала розслідувати ціни на гарячий прокат з Бразилії, Ірану, Росії і України, а також Сербії в липні 2016 року за скаргою європейської сталеливарної асоціації Eurofer.

Дослідження показало, що гарячекатана сталь з усіх країн, за винятком Сербії, зросла до 12,6% ринку ЄС в цьому році до рівня 2016 року з 7,5% в 2013 році, причому ціни впали приблизно на чверть, згідно з документом.

Щодо Сербії розслідування завершилося без жодних заходів. А от щодо інших країн запроваджено нові мита: 16,3% для сталі ArcelorMittal Brasil, 17,5% для Usinas Siderurgicas і 15,7% для Companhia Siderurgica National.

В Росії НЛМК зіткнеться з 15%-ми митами, 33% ММК і ПАТ «Северсталь» – 5,3%.

Для групи Metinvest з України – 19,4%. Для іранської Mobarakeh Steel Co будуть застосовуватися 23% мита. Іран тепер може вільно експортувати сталь після ослаблення міжнародних санкцій проти нього.

Остаточні мита почнуть діяти з 6 жовтня.

У ЄС діють більше 40 антидемпінгових заходів, в основному орієнтованих на Китай, для допомоги європейським виробникам сталі. У червні блок встановив мито в розмірі 35,9% на китайську гарячекатану сталь, що викликало гнівну реакцію з боку Пекіна.

Як повідомлялося, з початку 2017 року «Електросталь» наростила виробництво литої заготовки на 25%. Наразі виробництво збільшилося до 201 774 тонн.

Нагадаємо, 17 липня Рада ЄС прийняла ряд тимчасових автономних торговельних преференцій для України, які будуть діяти наступних три роки. Додаткові преференції зі ставкою 0% ввізного мита діятимуть на мед, перероблені томати, виноградний сік, овес, пшеницю, кукурудзу, ячмінь, злакові крупи та гранул.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті