Євросоюз вводить мита на прокат сталі для 4-х країн, серед них і Україна
Попередні ціни в ЄС вважали необґрунтовано заниженими

Європейський союз планує ввести антидемпінгові мита в розмірі до 33% на імпорт сталевого гарячекатаного прокату з Бразилії, Ірану, Росії та України, згідно з документом, що потрапив у розпорядження Reuters.
Причиною цих заходів стало те, що в ЄС вважають ціну на сталевий прокат зі згаданих країн занадто заниженою.
Європейська комісія, яка контролює торгову політику ЄС, почала розслідувати ціни на гарячий прокат з Бразилії, Ірану, Росії і України, а також Сербії в липні 2016 року за скаргою європейської сталеливарної асоціації Eurofer.
Дослідження показало, що гарячекатана сталь з усіх країн, за винятком Сербії, зросла до 12,6% ринку ЄС в цьому році до рівня 2016 року з 7,5% в 2013 році, причому ціни впали приблизно на чверть, згідно з документом.
Щодо Сербії розслідування завершилося без жодних заходів. А от щодо інших країн запроваджено нові мита: 16,3% для сталі ArcelorMittal Brasil, 17,5% для Usinas Siderurgicas і 15,7% для Companhia Siderurgica National.
В Росії НЛМК зіткнеться з 15%-ми митами, 33% ММК і ПАТ «Северсталь» – 5,3%.
Для групи Metinvest з України – 19,4%. Для іранської Mobarakeh Steel Co будуть застосовуватися 23% мита. Іран тепер може вільно експортувати сталь після ослаблення міжнародних санкцій проти нього.
Остаточні мита почнуть діяти з 6 жовтня.
У ЄС діють більше 40 антидемпінгових заходів, в основному орієнтованих на Китай, для допомоги європейським виробникам сталі. У червні блок встановив мито в розмірі 35,9% на китайську гарячекатану сталь, що викликало гнівну реакцію з боку Пекіна.
Як повідомлялося, з початку 2017 року «Електросталь» наростила виробництво литої заготовки на 25%. Наразі виробництво збільшилося до 201 774 тонн.
Нагадаємо, 17 липня Рада ЄС прийняла ряд тимчасових автономних торговельних преференцій для України, які будуть діяти наступних три роки. Додаткові преференції зі ставкою 0% ввізного мита діятимуть на мед, перероблені томати, виноградний сік, овес, пшеницю, кукурудзу, ячмінь, злакові крупи та гранул.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].