Конфлікт компаній: чи має Euroins право власності на акції «ХДІ Страхування»

Конфлікт компаній: чи має Euroins право власності на акції «ХДІ Страхування»

Очікується остаточне рішення касаційної інстанції

Конфлікт компаній: чи має Euroins право власності на акції «ХДІ Страхування»
Фото Shutterstock

19 лютого 2015-го було укладено угоду між німецькою фінансовою корпорацією Talanx Group і болгарською групою Euroins з продажу 99,29% акцій СК «ХДІ Страхування». Після цього покупець перерахував продавцю аванс і став власником пакету акцій в розмірі 10% мінус одна акція.

10 липня 2015 року Euroins отримала дозвіл АМКУ на покупку СК «ХДІ Страхування». Однак після цього Нацкомфінпослуг двічі відмовляла болгарським акціонерам в узгодженні істотної участі. Отримати дозвіл українського регулятора група Euroins змогла лише з третього разу – 28 липня 2016 року, хоча на той час річний термін дії дозволу АМКУ вже скінчився.

І от 18 липня, як повідомляє FinClub, суд встановив, що рішення Нацкомфінпослуг про узгодження придбання було прийняте в липні 2016 року із порушеннями.

Як повідомила міноритарний акціонер СК «Євроінс Україна» (колишня «ХДІ Страхування») Анна Проскуріна, зокрема суд розглянув і її аргументи про те, що на момент укладання угоди та видачі розпорядження Нацкомфінпослуг покупець не відповідав вимогам за фінансовими показниками, встановленим Порядком набуття істотної участі.

У своєму рішенні суд посилається на те, що «концентрація мала бути здійснена протягом року з дня прийняття рішення про надання дозволу на концентрацію, якщо більший строк не визначено у рішенні; а якщо концентрації у цей строк не здійснено, учасники концентрації мали подати нову заяву про отримання дозволу органів Комітету на концентрацію».

Також під час розгляду справи суд встановив, що довідка про джерела коштів, представлена «Евроінс Іншурінс Груп АТ» (ЕІГ) в Нацкомфінпослуг, не відповідає вимогам, «оскільки в ній відсутня інформація щодо джерел коштів, за рахунок яких «Евроінс Іншурінс груп АТ» в подальшому зможе надавати фінансову підтримку «ХДІ Страхування».

За словами генерального директора асоціації «Страховий бізнес» В'ячеслава Черняховського, «всі рішення органів управління власника тепер можна визнати незаконними, а Нацкомфіпослуг повинна призначити від себе представника, який буде в наглядовій раді управляти від імені 90%-го пакета». Відповідна норма міститься в «Порядку погодження набуття або збільшення істотної участі у фінансовій установі», затвердженому Нацокмфінуслуг.

У відповідь на запит Mind представник «Євроінс Україна» Лілія Модянова запевнила, що прийняті судами рішення стосуються роботи Нацкомфінпослуг і жодним чином не впливають на роботу компанії «Євроінс Україна».

За її словами, страхова компанія працює і буде працювати в звичайному режимі.

Також Модянова повідомила наступне: «18 липня 2017 року ухвалою Апеляційного адміністративного суду міста Києва було залишено в силі постанову суду першої інстанції, в зв'язку з розпорядженням Нацкомфінпослуг №1792 від 28 липня 2016 року про надання дозволу «Евроінс Іншурінс Гру» АТ» на придбання істотної частки у нашій компанії».

Крім того, відповідаючи на запитання Mind, Лілія Модянова зауважила, що керівництво компанії та ЕІГ не коментують питання про право власності ЕІГ на акції страхової компанії, а також ситуацію по судовій справі, по якій очікується остаточне рішення касаційної інстанції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло