В Ірландії створили фонд для управління $15,2 млрд штрафу, який стягнули з Apple

В Ірландії створили фонд для управління $15,2 млрд штрафу, який стягнули з Apple

Кошти будуть перебувати у фонді, поки Apple оскаржує в суді рішення Єврокомісії

В Ірландії створили фонд для управління $15,2 млрд штрафу, який стягнули з Apple
фото Apple Room

Ірландський уряд створює фонд для управління приблизно 13 млрд євро ($15,2 млрд), які Apple Inc. сплатить у вигляді податків, майже через рік після того, як Європейська комісія змусила Ірландію стягти додаткові податки з американської компанії.

Про це пише Bloomberg.

У фонді братимуть участь представники Apple поряд з ірландською владою. Крім того, фонд найме одного або кількох менеджерів з управління інвестиціями.

Кошти Apple будуть знаходитися у фонді, поки сама компанія та ірландський уряд будуть оскаржувати рішення Єврокомісії. Цей процесс може зайняти роки, стверджує видання.

Комісія з конкуренції ЄС в серпні 2016 року ухвалила, що Ірландія уклала з Apple спеціальну угоду з корпоративного податку, наддавши компанії незаконні преференції у веденні бізнесу.

Згідно з рішенням Єврокомісії,  Apple повинна заплатити 13 млрд євро у вигляді додаткових податків.

Нагадаємо, Apple створює в Китаї свій перший центр зберігання даних на вимогу влади, тому що нове китайське законодавство вимагає зберігати інформацію всередині країни.

Тим часом поставки нових iPhone від Apple можуть бути відкладені через несправність кнопки. Зволікання з початком поставок може обійтися компанії в мільярди доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло