ЄС виступив категорично проти антиросійських санкцій США

ЄС виступив категорично проти антиросійських санкцій США

Пакет санкцій складався Вашингтоном без урахування інтересів ЄС

ЄС виступив категорично проти антиросійських санкцій США
фото Shutterstock

ЄС виступив категорично проти прийняття Сполученими Штатами нового пакету санкцій проти Росії, оскільки ці «односторонні» заходи Вашингтона нанесуть значної шкоди економіці Євросоюзу. Про це повідомляє Financial Times.

Жан-Клод Юнкер, президент Єврокомісії, закликав негайно переглянути можливі варіанти, як Брюсселю слід реагувати на санкції, від яких постраждають європейські енергетичні компанії та інші підприємства.

Повідомляється, що Євросоюз «повинен бути готовим розпочати діяти протягом декількох днів», якщо американські санкції «будуть прийняті без урахування інтересів ЄС».

На вихідних американські чиновники досягли угоди щодо розширення санкцій проти РФ. Очікується, що голосування за цей законопроект відбудеться у вівторок і стосуватиметься також Ірану та Північної Кореї.

Нагадаємо, попередня версія законопроекту отримала майже одностайну підтримку Сенату. В неділю новий прес-секретар Білого дому Сара Сандерс повідомила, що причиною затримки прийняття законопроекту стала недосконалість його тексту, втім після доопрацювання та внесення усіх необхідних змін адміністрація президента готова його підтримати.

«Адміністрація підтримує суворе поводження із Росією, зокрема запроваджуючи ці санкції», – повідомила Сандерс.

У записці, підготованої для засідання Єврокомісії, йдеться про те, що «основна увага» Брюсселя має бути звернена на пошук «публічного або письмово підтвердження» від адміністрації Трампа, що американські санкції впроваджуватимуться таким чином, щоб не нашкодити інтересам ЄС.

Інші варіанти, зазначені у записці, включають використання європейського законодавства для того, щоб завадити введенню санкцій та підготовку «заходів у відповідь, що відповідають вимогам СОТ».

Ці кроки сигналізують про глибоку стурбованість у зв’язки з тим, що санкції можуть негативно вплинути на європейські енергетичні компанії, що беруть участь у проектах, пов’язаних з Росією.

Брюссель також попереджає, що американські санкції матимуть економічні наслідки для усієї Європи в залізничному,фінансовому, суднохідному та гірничовидобувному секторах». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло