Кабмін виділив ще 400 млн грн на програму енергоефективності

Кабмін виділив ще 400 млн грн на програму енергоефективності

Населення може отримати від 20% до 40% безповоротних коштів на утеплення приміщення

Програма з енергоефективності отримала додаткові 400 млн грн від Кабінету міністрів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

«Через тиждень-другий банки почнуть надавати допомогу населенню на прийняття енергоефективних заходів. Є можливість отримати від 20% до 40% безповоротних коштів на утеплення приміщення, встановлення приладів обліку або заміну газових котлів на більш енергоефективні», – сказано в повідомленні.

На платіжні рахунки найбільше впливає лічильник обліку спожитого тепла, встановлені разом з системою регулювання і утепленням будинку. Орієнтовна вартість лічильника – 6 тис. грн, з яких 2 тис. грн безповоротно дає держава. Економія на оплаті за опалення може становити до 80% в разі, якщо будинок добре утеплений.

Нагадаємо, 12 липня, Уряд виділив додаткові 300 млн грн на програму «Теплі кредити». 66 000 українських родин зможуть утеплитись до зими коштом держави.

«Теплі кредити» – кредити, за яким частина тіла кредиту й частина % компенсує держава в рамках програми енергозбереження.

Нагадаємо, що рішенням Уряду від 8 лютого 2017 року відновлено дію Урядової програми з енергоефективності у 2017 році. Незабаром, після підписання договорів про співпрацю з Держенергоефективності, державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а відтепер ще і Приватбанк поновлять видачу «теплих» кредитів як для ОСББ/ЖБК так і для фізичних осіб.

Відшкодування, яке надається учасникам Урядової програми, як і в минулому році, становить 20% суми кредиту (але не більше 12 000 грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб; 35% суми кредиту (але не більше 14 000 грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб; 40% суми кредиту (але не більше 14 000 грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті