Апеляційний суд скасував сплату Газтранзитом 79,9 млн грн дивідендів Газпрому

Апеляційний суд скасував сплату Газтранзитом 79,9 млн грн дивідендів Газпрому

На одну акцію розмір дивідендів склав 5 049 грн

Апеляційний суд скасував сплату Газтранзитом 79,9 млн грн дивідендів Газпрому
Фото: pixabay.com

Київський апеляційний Господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва від 6 червня, згідно з яким Державній виконавчій службі було дозволено провести списання 79,9 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії «Газпром» (Росія) від приватного акціонерного товариства «Газтранзит» (Київ) в рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

Про це йдеться у постанові суду від 17 липня, передають Українські Новини.

Виконавча служба звернулася до Господарського суду Києва з заявою про звернення стягнення на 79,877 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті Газпрому від Газтранзиту в рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

31 травня Госпсуд Києва відхилив цю заяву, оскільки за станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не було визначено.

Після цього Виконавча служба повторно звернулася до Госпсуду Києва із вказаною заявою про звернення стягнення.

При цьому суд першої інстанції встановив, що 28 квітня збори акціонерів Газтранзиту прийняли рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,1 млн грн на виплату дивідендів.

З огляду на частку Газпрому (40,2% акцій в капіталі ПрАТ «Газтанзит»), він отримає 84,1 млн грн.

З належних до сплати Газпрому 84,081 млн грн дивідендів відповідно до угоди між Україною і Росією «Про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень від сплати податків» було віднято податок на отриманий нерезидентом з України прибуток (дохід) за ставкою 5% від суми нарахованих дивідендів, що становить 4,2 млн грн.

Після утримання податку сума дивідендів, що підлягає виплаті, становить 79,9 млн грн.

Перелік осіб, що мають право на отримання дивідендів, був сформований 31 травня, що і дало підстави Госпсуду Києва 6 червня задовольнити заяву Виконавчої служби з другого разу.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Газпром і Газтранзит звернулися до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою про скасування рішення Госпсуду Києва від 6 червня, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що при винесенні рішення судом першої інстанції неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права .

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів Київського апеляційного Госпсуду зазначила, що за рішенням акціонерів Газтранзиту, дивіденди за 2016 рік мають бути виплачені акціонерам не пізніше 27 жовтня 2017 року, на підставі переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, складеного станом на 31 травня 2017.

Таким чином, як зазначається в матеріалах справи, акціонери Газтранзиту отримають право на дивіденди з 27 жовтня.

При цьому колегія суддів суду апеляційної інстанції дійшла висновку, що задоволення заяви про звернення стягнення на дивіденди від чистого прибутку Газтранзиту порушує права акціонерів Газтранзиту, оскільки зазначені кошти на момент стягнення належали Газтранзиту, а не Газпрому.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційні скарги компаній Газпром і Газтранзит підлягають задоволенню, а рішення Господарського суду Києва – скасуванню.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва вирішив стягнути 79,877 млн грн дивідендів з «Газтранзиту», який частково належить російському «Газпрому», в рамках примусового стягнення з російського газового монополіста штрафу, накладеного АМКУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло