Фіскальна служба конфіскувала в “Укрспирту” продукції на 180 млн грн

Фіскальна служба конфіскувала в “Укрспирту” продукції на 180 млн грн

Обшуки відбулися на 41 заводі підприємства в 14 областях України

Державна фіскальна служба оприлюднила результати перевірок 41 спиртзаводу держпідприємства «Укрспирт». Обшуки проводилися слідчими та оперативними працівниками податкової міліції в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно посадових осіб ДП «Укрспирт». Їм інкримінують порушення по ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 і 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України. Про це повідомляє видання Бізнес Цензор.

За результатами вжитих заходів працівниками податкової міліції вилучено та залишено на відповідальне зберігання 97,903 декалітрів спиртовмісної продукції на орієнтовну суму понад 180 млн грн.

Перевірки відбувалися 24 липня, про це повідомляв Mind з посиланням на пост першого заступника глави ДФС Сергія Білана на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Обшук проводило 430 співробітників податкової міліції.

Рішення про проведення зазначених слідчих дій на місцях здійснення діяльності «Укрспирту» було санкціоновано Шевченківськи районним судом Києва після отримання в ході досудового розслідування відомостей, що підтверджують факти порушень, вчинених підприємством.
В податкову міліцію також неодноразово надходила інформація про факти неврахованого виробництва спирту на спиртових заводах ДП «Укрспирт», обшуки проводилися не вперше.

Колишні керівники ДП «Укрспирт»: Олександр Харт та Михайло Лабутин є фігурантами кримінальних проваджень і знаходяться в розшуку.

Незаконне виготовлення спирту на потужностях легальних спиртових заводів здійснюється з неврахованої сировини, що закуповується у населення (пшениця, кукурудза) або у цукрових заводів (меляса бурякова) за готівкові кошти.
При цьому здійснюється документальне оформлення операцій із закупівлі сировини за значно завищеними цінами у фіктивних або пов'язаних з керівниками спиртозаводів суб'єктів господарювання.

Неврахований спирт відвантажується в обхід лічильників шляхом врізок в заводські комунікації або навмисного виведення таких лічильників з ладу, або ж списується за завищеними нормами втрат при виробництві.
Також не враховане виготовлення спирту можливо на потужностях заводів, які офіційно звітують про відсутність виробничої діяльності.

Вивіз незаконно виготовленого спирту зі спиртових заводів як правило здійснюється в неробочий час, коли заводи офіційно не працюють і на їх акцизних складах відсутні представники фіскальної служби.

Для транспортування незаконно виготовленого спирту можуть використовуватися транспортні засоби, спеціально обладнані прихованими ємностями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло