Конгрес США затвердив законопроект про антиросійські санкції, який відбирає у Трампа владу послабити їх

Конгрес США затвердив законопроект про антиросійські санкції, який відбирає у Трампа владу послабити їх

Тепер законопроект ще має пройти Сенат, перед тим як потрапить на підпис до президента

Конгрес США затвердив законопроект про антиросійські санкції, який відбирає у Трампа владу послабити їх
Фото Shutterstock

Палата представників США проголосувала переважною більшістю у вівторок за введення нових санкцій стосовно Росії, Ірану та Північної Кореї, незважаючи на незгоду президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.

Новий законопроект дає Конгресу право блокувати будь-які спроби Білого дому послабити санкції проти Росії, і таким чином кидає прямий виклик авторитету Трампа як президента.

За законопроект проголосували 419 конгресменів із Палати представників, 3 – проти.

Законопроект про санкції також має бути затверджений у Сенаті (верхній палаті Конгресу). А потім він буде відправлений у Білий дім на розгляд Трампа, який може надати закону чинності або накласти вето.

Законопроект, який підтримали як республіканці, так і демократи в Палаті представників, спрямований на те, щоб покарати Росію за анексію українського Криму в 2014 році і за втручання, згідно з висновками спецслужб, в американські вибори.

Особливості нового законопроекту:

- президент США не зможе скасувати або послабити санкції особистим указом, як це було раніше. Тепер для будь-яких змін потрібно пройти через процедуру узгодження в Конгресі. Попередні санкції також не підлягають скасуванню;

- заборонено приватні інвестиції більші за $10 млн в російські приватизаційні операції, що приносять «несправедливу вигоду» чиновникам, їхнім партнерам чи родичам;

- заборонено інвестувати понад $5 млн в експортні нафто- і газопроводи;

- скорочено термін надання кредитів для російських нафтогазових компаній до 60 днів замість нинішніх 90, а для банків – з 30 до 14 днів;

- президент США повинен буде щороку звітувати перед Конгресом про російських мільярдерів і їхню близькість до президента РФ Володимира Путіна;

- санкції торкнуться дев'яти проектів: Балтійський СПГ, «Блакитний потік», «Північний потік» і «Північний потік-2», розширення заводу СПГ «Сахалін-2», трубопровід Каспійського консорціуму, Південно-кавказький газопровід, родовища Шах-Деніз і Зохр.

Нагадаємо, раніше Білий дім заявляв, що новий пакет економічних санкцій щодо Росії і Ірану неприйнятно обмежує авторитет президента. Позиція нафтогазових магнатів теж може ускладнити затвердження законопроекту: вони заявляють, що законопроект може зашкодити енергетичним компаніям США, посилюючи руку російського бізнесу.

Раніше повідомлялося, що проти нових антиросійських санкцій США виступила Ангела Меркель. Вона вважає, що від цих санкцій можуть постраждати європейські енергетичні компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті