Глава ради директорів аеропорту «Київ»: В ціні авіаквитка аеропортові збори становлять менше 10%

Глава ради директорів аеропорту «Київ»: В ціні авіаквитка аеропортові збори становлять менше 10%

Дискусії навколо умов заходу Ryanair в Україні не вщухають

Глава ради директорів аеропорту 	«Київ»: В ціні авіаквитка аеропортові збори становлять менше 10%
Facebook Аеропорт Київ

Ціну на квиток формує кілька ключових показників. Більшу частину – 40% займає паливо, вартість літака, яка рахується через амортизацію, додає до квитка ще 20-30%, аеронавігаційні збори – 10% і ще стільки ж аеропортові збори. Детальну формулу ціноутворення в інтерв'ю Діловій столиці розписав глава ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ» Денис Костржевський.

«Взагалі незрозуміло, чому світ клином зійшовся на аеропортових зборах? Адже в ціні авіаквитка аеропортові збори становлять менше 10%, а собівартість квитка включає найрізноманітніші складові», – сказав він в інтерв'ю.

За його словами, система знижок в аеропортах також чітко прописана. В аеропорту «Київ» нова компанія, яка перевозить менше 10 тис. пасажирів на місяць на виліт взагалі не отримує знижок. Знижка в 10% дається тільки, якщо компанія перевозить від 10 до 20 тис. «Якщо ж число пасажирів складає 20 тис. і більше – знижки вище», – сказав Костржевський.

За його словами, керівництво аеропорту не може встановлювати ціну обслуговування пасажира, а тільки робить калькуляцію. Потім розрахунок відправляється в Міністерство інфраструктури, де проходить перевірку на предмет рентабельності і закладених надприбутків. Потім розрахунки передаються в Міністерство економіки, де їх ще раз перевіряють, затверджують і повертають в Мінінфраструктури. Тарифи остаточно затверджуються відповідним наказом і передаються в Мін'юстн на узгодження. Тільки після цієї процедури аеропортові збори і тарифи стають політикою аеропорту.

Нагадаємо, головною проблемою для українського аеропорту «Бориспіль» та ірландського авіаперевізника Ryanair став так званий аеропортний збір. У «Борисполі» станом на червень ставка на обслуговування одного пасажира складала $13. Для порівняння: в аеропорту Київ це $25, у варшавському аеропорті – $15,84. Сюди включена зарплатня працівників, оренда землі, електрика, опалення. Ryanair же просив зменшити саме цю суму до $7.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло