За перше півріччя право експорту продуктів тваринництва отримало 61 українське підприємство

За перше півріччя право експорту продуктів тваринництва отримало 61 українське підприємство

Перелік експортерів агропродукції збільшився до 728 виробників

Право експорту продуктів харчування тваринного походження за 2017 рік отримало 61 українське підприємство. Внаслідок цього перелік експортерів цієї продукції розширився до 728 агровиробників з України.

Про це повідомила повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, передає Інфоіндустрія.

«У 2017 році завдяки спільним зусиллям держави і бізнесу відбулося розширення географії експортних поставок продукції тваринного походження. Зокрема, кількість українських підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження, збільшилася до 728 », – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, вітчизняні виробники за 2016-2017 роки відкрили і відновили експорт на ринки ЄС (молочні продукти), КНР (молочні продукти, яловичина), Ізраїлю (столове яйце, корми для домашніх тварин), Об'єднаних Арабських Еміратів (м'ясо птиці і продукти з нього, яловичина, м'ясо овець і продукти з нього), Королівства Саудівська Аравія (м'ясо птиці та продукти з нього), Єгипту (яловичина), Гонконгу (столове яйце), Чорногорії (м'ясо птиці, мед), Сербії (м'ясо птиці ), Боснії і Герцеговини (м'ясо птиці), Лівану і Танзанії (м'ясо птиці та продукти і з нього).

Станом на сьогодні право експорту на ринки ЄС має 281 українське підприємство, з яких 100 виробляють продукти харчування. Відомство веде переговори з 22 країнами щодо можливості поставок вітчизняної продукції тваринного походження на їх ринки.

Нагадаємо, в першому кварталі 2-17 року експорт товарів і послуг зріс на 34% в порівнянні з першим кварталом 2016 г. Перша місце в експорті займає агросектор. Більше третини (36,4%) поставок йдуть в ЄС, більше 16% – в країни Азії і 14% – в РФ.

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу в першому півріччі 2017 року досяг $10,9 млрд або 25,2% всього зовнішньоторговельного обігу України. Водночас, експорт аграрної продукції за вказаний період склав $8,77 млрд, або 42,5% від загального експорту України, імпорт – $ 2,13 млрд або 9,4% від загального імпорту України, позитивне сальдо склало $6,64.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло