ЗМІ: Компанію Fusion GPS, яка збирала сумнівне досьє на Трампа, фінансувала Росія

ЗМІ: Компанію Fusion GPS, яка збирала сумнівне досьє на Трампа, фінансувала Росія

Її також звинувачують у кампанії, спрямованої на відміну «Закону Магнітського»

Британський правозахисник та фінансист Білл Браудер у своїх свідченнях у Юридичному комітеті Сенату США повідомив, що компанія, яка збирала сумнівне досьє на президента Дональда Трампа, брала участь у кампанії, що мала на меті припинити дію «закону Магнітського», і співпрацювала з російською стороною. Про це повідомляє The Hill.

Компанія Fusion GPS, в свою чергу, звинуватила Білий дім у спробах «розмазати» її досьє для розслідування імовірного зв’язку Трампа з Росією.

«Ясно, як білий день, що президент та його союзники намагаються дискредитувати Fusion GPS, оскільки компанія розслідувала зв'язки Трампа із Росією»,  – йдеться у заяві компанії.

«Закон Магнітського», прийнятий у 2012 році, містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов’язаних зі справою компанії «Hermitage Capital Management» та смертю російського адвоката Сергія Магнітського.

Прес-секретар Білого досму Сара Сандерс використала показання Браудера в якості доказів того, що розслідування імовірних зв’язків Трампа з Росією – це політичні ігри, які мають на меті підірвати президентство Трампа.

«Сьогодні з’явились публічні свідчення, які ще більше дискредитують фальшиве досьє, яке стало основою для великої кількості фейкових новин. Ми дізнались також, що компанія, яка збирала досьє, фінансувалася Росією».

Fusion GPS відкинула звинувачення та повідомила, що працювала лише з нью-йоркською юридичною фірмою «для підтримки громадянських судових позовів», і не має жодного стосунку до припинення дії «закону Магнітського».

Нагадаємо, нещодавно стала відома ще одна версія стосовно того, як та навіщо зустрічались російський адвокат Наталія Весельницька та Дональд Трамп-молодший. За слова Весельницької, головною метою зустрічі стала справа британського фінансиста Білла Браудера, якого Росія визнала винним у скоєнні податкових злочинів і заочно засудила до 9 років ув’язнення. Також вона повідомила, що вела власне розслідування стосовно нього та його діяльності.

Версія Трампа-молодшого говорить, що зустріч із Весельницькою йому була необхідна, оскільки вона потенційно володіла інформацією, яка б могла допомогти виборчій кампанії його батька. Але Трамп-молодший стверджує, що жодної важливої інформації надано не було, а батько про неї взагалі не знав.

The New York Times підкреслює, що зустріч у червні 2016 стала першою підтвердженою приватною зустріччю між оточенням президента та громадянином Росії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло