Росія, образившись на санкції США, виганяє з країни сотні американських дипломатів

Росія, образившись на санкції США, виганяє з країни сотні американських дипломатів

РФ починає контр-заходи у відповідь на схвалений у Сенаті новий пакет антиросійських санкцій

Росія, образившись на санкції США, виганяє з країни сотні американських дипломатів
фото Shutterstock

Влада США змушена буде відкликати сотні співробітників своїх закордонних відомств з РФ в рамках заходів Москви на прийнятий Конгресом закон про нові антиросійських санкції. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на інформоване джерело.

«Йдеться не про десятки, а про сотні дипломатичних і технічних співробітників американських закордонних представництв у Росії», – зазначило джерело.

У п'ятницю російське МЗС оголосило про введення контр-заходів відносно США – це реакція на схвалення в Сенаті нового пакету санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР.

Вашингтону пропонується самостійно скоротити кількість дипломатичних і політичних співробітників до аналогічного з Росією рівня – після того, як 35 російських дипломатів було видворено із США в грудні 2016 року адміністрацією Барака Обами як відповідь на втручання Росії в американські вибори.

«Пропонуємо американській стороні до 1 вересня ц.р. привести кількість дипломатичних і технічних співробітників, що працюють в посольстві США в Москві, в генеральних консульствах в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці, в точну відповідність з числом російських дипломатів і співробітників технічного персоналу, які знаходяться в США», – йдеться в повідомленні на сайті МЗС.

Таким чином, загальна кількість персоналу дипломатичних і консульських установах США в Росії скорочується до 455 осіб.

Також російська сторона припиняє з 1 серпня використання посольством США дачі в Срібному бору і всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві.

Як повідомлялося цього дня раніше, Сенат США схвалив нові санкції проти Росії. У вівторок вони були схвалені Палатою представників конгресу США.

Новий законопроект передбачає, що президент Трамп тепер не зможе в одноосібному порядку скасувати санкції – для цього тепер необхідно буде схвалення конгресу.

Щоправда, для набуття чинності законопроект повинен підписати ще президент Дональд Трамп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло