Сенат США майже одноголосно прийняв посилення санкцій проти Росії

Сенат США майже одноголосно прийняв посилення санкцій проти Росії

Остаточну долю законопроекту вирішить Білий дім

Сенат США майже одноголосно прийняв посилення санкцій проти Росії
фото Shutterstock

Сенат США майже одноголосно прийняв законопроект щодо посилення санкцій проти Росії, чим поставив президента США Дональда Трампа у незручне положення – тепер йому необхідно або прийняти жорстку лінію поведінки щодо РФ, або ветувати законопроект. Про це повідомляє  Reuters.

Цей законопроект суперечить сподіванням Трампа встановити більше теплі зв’язки з Росією.

Сенат підтримав законопроект, який також наклав санкції на Іран та Північну Корею, які і минулого разу 98 із 100 підтримали законопроект. Нагадаємо, перший варіант законопроекту також отримав майже одностайну підтримку Сенату, але згодом Палата представників направила його на доопрацювання.

Законопроект, який включає положення, що унеможливить президента США пом’якшити або припинити дію санкцій без згоди конгресу Сполучних Штатів, тепер буде направлено до Білого дому, де Трамп або його підпише або накладе на нього вето.

Це перше основне зовнішньополітичне законодавство, якн отримало сильно двопартійну підтримку.

Навіть за умови, якщо Трамп його заблокує, очікується, що законопроект матиме сильну двопартійну підтримку, що дозволить обійти вето президента та прийняти його як закон. Палата представників уже проголочувала за санкції 419 проти 3.

Сенатор Джон Маккейн, який закликає до ведення жорсткої політики проти Росії, сказав перед голосуванням :»Сполучені Штати Америки повинні направити сильне послання Володимиру Путіну та будь-якому іншому агресору про те, що ми не будемо терпіти напади на нашу демократію». 

Як повідомлялось,  днями прес-секретар президента США Сара Сандерс повідомила, що адміністрація президента підтримує посилення санкцій, а причиною затримки назвала «погано написаний текст законопроекту». 

Натомість, ЄС виступає категорично проти введення більш жорстких санкцій проти Росії Сполученими Штатами. МЗС Франції заявило, що нові санкції проти Росії, Ірану та Північної Кореї суперечать міжнародному праву через те, що вони охоплюють не лише територію Росії, а й інших країни. Зокрема значних збитків зазнає енергетичний сектор ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло