Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Катар подав скаргу до СОТ на країни, які його бойкотують

Катар подав скаргу до СОТ на країни, які його бойкотують

Саудівська Аравія, Бахрейн та ОАЕ мають 60 днів для вирішення проблеми, в іншому випадку їм можуть загрожувати навіть торгові санкції у відповідь

Катар подав скаргу до СОТ на країни, які його бойкотують
Доха, Катар
Фото Shutterstock

В понеділок Катар подав широкомасштабну юридичну скаргу до Світової організації торгівлі, щоб кинути виклик торговому бойкоту зі сторони Саудівської Аравії, Бахрейну та ОАЕ. Про це повідомляє Reuters.

Формально «подаючи запит на консультації» з трьома країнами Перської затоки, першим кроком Катару стало надання 60-денного терміну для врегулювання скарги, в іншому випадку країни очікує судове розслідування СОТ та впровадження можливих торгових санкцій у відповідь.

Представник Катару Алі Альвалед аль-Тані повідомив: «Ми завжди закликаємо до діалогу, до перемовин,  і це частина нашої стратегії, щоб поговорити з відповідними особами та отримати додаткову інформацію щодо цих заходів [вжитих країнами Перської затоки], їх законність та знайти шляхи вирішення спору».

Країни, що оголосили бойкот раніше повідомили СОТ, що вони посилатимуться на захист національної безпеки для виправдання своїх дій стосовно Катару.

Скарги на Саудівську Аравію та ОАЕ розміщені на 8 сторінках, на Бахрейн – на 6 сторінках. У тексті скарги Катар наводить «насильні спроби економічно ізоляції», а саме перешкоджання правам Катару у торгівлі товарами, послугами та інтелектуальною власністю.

Спірні торгові обмеження включають заборони на торгівлю через порти Карату та поїздки громадян країни, блокування цифрових послуг та веб-сайтів, закриття морських кордонів та заборона на польоти, що виконують авіалінії Карату.

Повідомляється, що тяжба може тривати від 2 до 5 років у системі СОТ.

До скарги, направленої до СОТ, не включено четверту країну, яка також бойкотує Катар – Єгипет. Хоч Єгипет також обмежив транспортне сполучення та дипломатичні відносини, але не вислав громадян Катару і не змусив своїх громадян покинути Катар.

Катар також підняв питання бойкоту на засіданні Міжнародної організації цивільної авіації США, повідомив аль-Тані.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ та Єгипет 5 червня розірвали усі транспортні та дипломатичні зв’язки з Катаром, через фінансування країною тероризму.

Задля початку переговорів та налагодження відносин, три країни Перської затоки та Єгипет висунули список із 13 вимог, але після відмови Катару їх виконувати, зменшили їх кількість до 6.

Під час свого першого виступу з часу початку «несправедливої облоги» емір Катару повідомив, що країна невпинно та безкомпромісно бореться з тероризмом. Заяву було зроблено після його зустрічі із держсекретарем США, які підписали угоду спрямовану на боротьбу із тероризмом.

Згідно з останніми даними, санкції, накладені «квартетом» країн,, скоротили імпорт Катару на 40%. Постачання скрапленого природного газу не постраждало, а навпаки зросло на 15,8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті