Емір Катару вперше виступив після початку блокади

Емір Катару вперше виступив після початку блокади

Шейх Тамім бен Хамад аль-Тані закликав до діалогу країни, які оголосили блокаду Катару

Емір Катару вперше виступив після початку блокади
фото з pixabay.com

Катарський емір у п’ятницю закликав до діалогу, який би завершив політичну кризу, спровоковану бойкотом Катару чотирма арабськими державами. Також він заявив, що будь-які перемовини мають поважати національний суверенітет. Про це повідомляє Reuters.

Під час свого першого виступу після розірвання дипломатичних зв’язків між Катаром та чотирма країнами Перської затоки, шейх Тамім бен Хамад аль-Тані повідомив, що в країні триває звичайне життя, не  дивлячись на те, що він називає несправедливою «облогою».

Минулого місяця Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та ОАЕ розірвали усі зв’язки та наклали санкції на Катар, звинувачуючи країну у фінансуванні екстремістських груп та підтримки тероризму.

«Катар невпинно та безкомпромісно бореться з тероризмом, і міжнародне співтовариство це визнає», – заявив емір.

Заяву було зроблено після зустрічі шейха Таміма бен Хамада аль-Тані із держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, який повідомив, що Сполучені Штати задоволені зусиллями Катару щодо імплементації угоди, спрямованої на боротьбу з фінансуванням тероризму і закликав чотири країни припинити блокаду.

Нагадаємо, для вирішення політичної кризи в регіоні чотири арабські країні висунули Катару список із 13 вимог і дали на його виконання 10 діб. Єдиною відповіддю Катарської сторони став рукописний лист, якого було передано через країну-посередника Кувейт, в якому азанчалось, що «спільна відповідь буде надана своєчасно».

Днями країни дещо пом’якшили умови і скоротили список до 6 вимог, які є обов’язковими для виконання для початку будь-яких перемовин.

Катар, у свою чергу, вніс деякі зміни до положень закону «Про боротьбу із тероризмом». Зміна законодавства була викликана зустріччю еміра Катару із держсекретарем США, які підписали угоду стосовно боротьби із тероризмом. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло