Чистий прибуток Укрзалізниці зріс майже на 4 млрд грн

Чистий прибуток Укрзалізниці зріс майже на 4 млрд грн

Інвестиції УЗ зросли на 180%

З початку 2017 року чистий прибуток публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» зріс на 3,9 млрд грн, а інвестиції зросли на 180%. При цьому витрати зросли на 1,7 млрд гривень (+ 4,7%).

Про це повідомляє керівник Укрзалізниці Войцех Балчун у своєму Facebook.

Маємо свіжі цифри. Так, від початку 2017-го року чистий прибуток ПАТ «Укрзалізниця» покращився на 3,9 млрд.грн. Інвестиц...

Опубликовано Войцех Балчун 1 августа 2017 г.

Як наслідок, консолідований чистий прибуток за перше півріччя поточного року склав 122,5 млн грн, що на 3,9 млрд грн більше, ніж у першому півріччі 2016 року.

За словами Балчуна, поліпшення стосується як фінансово-економічних показників, так і показників виробничої ефективності, зокрема, тривають рости базові показники обсягів перевезень аналогічного періоду попереднього року.

Вантажообіг склав 94,9 млрд тонно-кілометрів (+6,1%), в тому числі транзитні перевезення більш 732 млн тонно-кілометрів (+ 7,5%), а пасажирооборот 13,8 млрд тонно-кілометрів (+6,9%).

Системна робота над модернізацією та ремонтом рухомого складу дозволила збільшити робочий парк вагонів у середньому за добу на 13 600 вагонів (+ 11,6%), а загальний парк локомотивів у червні 2017 року збільшився на 68 одиниць (+ 3,8% ).

Це дозволило збільшити середньодобове навантаження на 1358 вагонів (+ 13,3%).
«У зв'язку із зростанням кількісних і якісних показників виробничої діяльності доходи ПАТ «Укрзалізниця» зростали більш високими темпами, ніж витрати. Це позитивно вплинуло на фінансовий результат і стабільність діяльності компанії», – зазначив Балчун.

Доходи компанії зросли на 5,6 млрд грн і становили 35,3 млрд грн (+ 17,6%). При цьому, обсяг капітальних інвестицій склав 3,4 млрд грн, що на 180% більше аналогічного періоду минулого року.

«Одним із пріоритетних напрямків інвестиції для нас – вантажні вагони. У 2017 році хочемо виробити і придбати їх рекордна кількість. Нехай мотивацією для вітчизняних виробників є те, що тільки на власних потужностях «Укрзалізниця» зробить їх більше 2000 штук», – йдеться в повідомленні.

Балчун заявив, що УЗ закінчить тендер на 2465 вагонів і оголосить днями черговий на 1000 штук, додавши, що якщо все буде добре в роботі з ЄБРР, то на початку вересня оголосять ще один тендер, на цей раз рекордний в історії УЗ за кількістю.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» в тестовому режимі розпочала роботу з інформаційно-торговими терміналами Тhomson Reuters та Bloomberg, що дозволить компанії торгувати валютою та акціями на фінансовому ринку.

Розпочали в тестовому режимі роботу з інформаційно-торговими терміналами Тhomson Reuters та Bloomberg. Це провідні сві...

Опубликовано Войцех Балчун 30 июля 2017 г.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті