Хтось зняв всі гроші з балансу вірусу-вимагача WannaCry

Хтось зняв всі гроші з балансу вірусу-вимагача WannaCry

Пошкодження від нападу складає близько $1 млрд

Біткоін-гаманці вірусів-вимагачів WannaCry спустошені. У ніч на 3 серпня (Москва) хтось провів сім операцій і вивів всі $142 000 на біткойни.

Про це повідомляє Meduza.

Усі трансфери були здійснені протягом 15 хвилин. Відзначається, що гроші, ймовірно, проходять через ланцюжок інших біткойн-гаманців, щоб сховати кінцевого одержувача.

До цього нічого не було видалено з гаманців з початку вірусного нападу 12 травня. Останнє поповнення гаманця на $606 (ймовірно, наступне погашення) відбулося 24 липня.

Нагадаємо, що вірус WannaCry (WannaCrypt) почав масово блокувати комп'ютери на базі Windows на весь світ 12 травня. Дані на жорсткому диску були зашифровані, а для їх повернення вірус вимагав перерахування викупу для біткоін-гаманці.

Через вірус постраждали британські лікарні, комп'ютери українських департаментів та інші компанії. Пошкодження від нападу оцінено в $1 млрд.

Нагадаємо, що 27 червня, напередодні свята Дня Конституції, потужний вірус заблокував безліч комп’ютерів по всій Україні. В тому числі банків, енергетичних компаній та інформаційних агентств. Тип вірусу – вірус-вимагач, за розблокування він вимагав $300.

Масштабна вірусна атака почалася з України, практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних комп'ютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом були заблоковані всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», Ощадбанку, мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багатьох інших компаній, установ та організацій – перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті