У Мінфіні розповіли про заміну податку на прибуток

У Мінфіні розповіли про заміну податку на прибуток

Альтернативу назвали “податком на виведений капітал”

У Мінфіні розповіли про заміну податку на прибуток
Фото УНІАН

Міністерство фінансів планує замінити існуючий податок на прибуток нещодавно розробленим “податком на виведений капітал”. Текст відповідного законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» оприлюднено на сайті Мінфіну.

Головна ідея законопроекту полягає в тому, що отриманий підприємством прибуток не обкладається податком доти, доки він не виплачується власникам у вигляді дивідендів або прирівняних до них платежів.

Оскільки законопроект передбачає кардинально новий підхід до визначення об’єкта оподаткування та порядку оподаткування, банкіри, які є членами Незалежної асоціації банків України, і представники бізнесу запропонували низку важливих змін, що відчутно пом’якшують його вплив на них.

Зокрема, в розділі ПКУ «Податок на виведений капітал» вилучені норми, що стосуються порядку відображення і використання резервів, правила урегулювання безнадійної заборгованості.

Уточнено об’єкти оподаткування і вироблено чіткий перелік операцій, які підпадають під оподаткування податком на виведений капітал.

Змінено правила розрахунку бази за операціями «тонкої капіталізації».
Вилучена ст. 39, що зобов’язує платників складати і подавати документацію за такими операціями.

Виключені з об’єктів оподаткування операції банків з переказу коштів третіх осіб або операцій з використанням спеціальних платіжних засобів на користь будь-яких одержувачів, в тому числі міжнародні платіжні системи.

Пом’якшено основний ризик для банків, пов’язаний з введенням даного податку – розформування відстроченого податкового активу. Для банків внесено норми про можливості переходу на такий податок тільки через 3 роки з моменту введення податку на виведений капітал в Україні.

Mind детально розбирав, що таке податок на виведений капітал і яким чином цей податок полегшить життя підприємцям.

Нагадаємо, за інформацією Мінфіну, розробку проекту нового закону робили відкрито.

«До розробки могли приєднатися всі зацікавлені сторони. У Міністерстві відбулося понад 20 зустрічей, де учасники мали можливість обговорити і вирішити спірні питання», – наголошується в повідомленні прес-служби відомства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло