Нацкомісія не змогла прийняти проект рішення про абонплату на газ через суперечки з представниками профспілок

Нацкомісія не змогла прийняти проект рішення про абонплату на газ через суперечки з представниками профспілок

Нова система передбачає, що споживач сплачуватиме фіксовану щомісячну плату – залежно від приєднаної потужності

Нацкомісія не змогла прийняти проект рішення про абонплату на газ через суперечки з представниками профспілок
Фото УНІАН

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в п'ятницю не змогла прийняти проект рішення про введення абонплати за газ, повідомляє УНІАН.

Глава Нацкомісії Дмитро Вовк достроково закрив засідання через активність представників профспілок, які заважали розгляду питання.

До закриття, представляючи проект рішення, начальник Департаменту регулювання відносин у нафтогазовій сфері Татьяна Рябуха повідомила, що згідно із запропонованими змінами, тариф на послуги з розподілу газу (абонплату) пропонується розраховувати виходячи не з максимального споживання газу всіма приладами споживача (як це пропонувалося раніше), а на основі замовленої потужності, яку визначить комісія.

«Пропонується перехід від технічної потужності, яка на сьогодні передбачена нормативними документами, до замовленої потужності», – сказала представник НКРЕКУ, додавши, що для побутового споживача, у якого є тільки газова плита (незалежно від наявності або відсутності лічильника), замовлена ​​потужність складе 1 , 2 куб. м на годину, тоді як раніше значення складало 2,5 куб. м на годину.

Згідно з проектом, для інших категорій споживачів (у яких крім плити може бути газова колонка або котел), будуть запропоновані наступні діапазони замовленої потужності – до 2,5 куб. м на годину; від 2,5 до 4 куб. м на годину; від 4 до 6 куб. м на годину; від 6 до 10 куб. м на годину; від 10 до 16 куб. м на годину.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП уже вводила абонплату за користування газорозподільчими потужностями, але 10 квітня, після негативної реакції громадськості та критики від Уряду та ВР, це рішення було тимчасово скасовано.

Нововведеннями передбачається, що плата за користування газорозподільчими потужностями буде вилучена із загального тарифу за газ. Споживач щомісяця сплачуватиме фіксовану плату – залежно від приєднаної потужності.

Передбачалося, що абонплата для побутових споживачів на перехідний період в три роки буде встановлена ​​в менших розмірах, ніж для інших категорій. По закінченню перехідного періоду абонплату для різних категорій планується зрівняти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло