Білий дім: Ми будемо й надалі притягувати Росію до відповідальності за її агресію в Україні

Білий дім: Ми будемо й надалі притягувати Росію до відповідальності за її агресію в Україні

В адміністрації заявляють, що питання надання Україні зброї поки що в процесі розгляду

Білий дім: Ми будемо й надалі притягувати Росію до відповідальності за її агресію в Україні
фото Shutterstock

Санкції проти Росії було введено переважно через її злочинну діяльність в Україні, і обмежувальні заходи – один зі способів притягнути Росію до відповідальності. Про це на ранковому брифінгу в Білому домі сказала прес-секретар Держдепартаменту США Хізер Науерт.

Питанню антиросійських санкцій було приділено найбільше часу з-поміж інших тем, одне з питань звучало так:

«Як ви поясните те, що з одного боку президент і [держсекретар Рекс] Тіллерсон говорять про покращення відносин з Росією, а з іншого США вводять новий пакет санкцій проти Росії, який навіть в адміністрації президента не схвалюють?»

Речник Держдепартаменту наголосила, що санкції проти Росії було запроваджено через її агресію в Україні:

«Давайте згадаємо, що привело нас до цього рішення. Україна – це дуже серйозна проблема. Ми і далі будемо притягувати Росію до відповідальності за це», – зазначила вона.

Науерт нагадала, що Держдепартамент нещодавно призначив свого представника Курта Волкера, який вирушив в Україну і на місці намагається вирішити частину проблеми.

«Ви знаєте, наскільки важливо для нас намагатися підтримувати або повернути територіальну цілісність України та її суверенітет», – наголосила речниця Держдепу.

Те, що відбувається в Україні – це безпосередні наслідки дій Росії, підкреслила вона.

«Так, ми хочемо знайти області співробітництва і покращити відносини з Росією, наскільки це можливо, тому що це також ядерної наддержава. Але це не означає, що ми будемо закривати очі на її негативну діяльність в Україні», – сказала Науерт.

Також було поставлено питання про надання Україні летальної зброї:

«Хоча поки що немає остаточного рішення щодо того, чи надавати України зброю і коли, чи можете ви хоча б сказати, чи передано цю пропозицію з Пентагону в Білий дім на розгляд?» 

«Ми поки що не надавали Україні зброю, водночас ми не виключаємо можливість зробити це. Це питання, яке перебуває на етапі розгляду, і це поки що все, що я можу сказати», – зазначила прес-секретар.

Нагадаємо, у Пентагоні розробили план надання Україні летальної зброї. Тепер пропозиції Держдепу та Міністерства оборони має розглянути Білий дім.

Як повідомлялося, після введення санкцій Трамп вважає відносини з Росією найнебезпечнішими за всю історію. Відповідальність за погіршення відносин він перекладає на Конгрес.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло