Маріупольский порт частково переходить на сонячну енергію

Маріупольский порт частково переходить на сонячну енергію

Влітку геліосистема забезпечуватиме підприємство гарячою водою

Маріупольский порт частково переходить на сонячну енергію
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» облаштовує сонячну водонагрівальну систему з розрахуноковою потужністю 2,6 МВт/доба за 5 млн грн, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Тендер на проведення відповідних робіт держпідприємство провело в листопаді 2016 р, ТОВ «Маріупольстальконструкція» виявилася єдиним учасником тендеру.

252 вакуумних сонячних колектора будуть встановлені на даху будівлі вуглесортування порту. Як очікується, влітку геліосистема буде забезпечувати підприємство гарячою водою і дозволить знизити споживання природного газу до нуля.

Сонячні колектори планують ввести в експлуатацію цієї осені, а на повну виробничу потужність вони запрацюють уже в 2018 р.
Згідно з розрахунками фахівців, геліосистема окупиться протягом 4 років.

Як вже повідомляв Mind, компанія ДТЕК ВДЕ Ріната Ахметова ввела в експлуатацію Тріфанівську сонячну електростанцію потужністю 10 МВт у Херсонській області.

За даними «ДТЕК», щорічно електростанція буде генерувати 11-12 млн кВт ∙ год «зеленої» електроенергії, що досить для енергозабезпечення 15 навколишніх сіл.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло