Великобританія відмовляється виплачувати 40 млрд євро за «розлучення» з ЄС

Великобританія відмовляється виплачувати 40 млрд євро за «розлучення» з ЄС

Речник Мей спростував попередню інформацію ЗМІ

Великобританія відмовляється виплачувати 40 млрд євро за «розлучення» з ЄС
Фото pixabay.com

Прес-секретар прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей спростував повідомлення ЗМІ, що країна готова виплатити 40 млрд євро за вихід з Євросоюзу. Про це повідомляє Reuters.

«Що стосується цієї цифри, я її не визнаю», – заявив речник Мей.

«Прем’єр-міністр дала чітко зрозуміти, що Великобританія та ЄС мають обговорити справедливе врегулювання як наших прав так і обов’язків як країни-члена блоку», – додав він.

Великобританія має менше двох років для узгодження умов виходу з ЄС. Перші раунди переговорів не дали значного прогресу. Головний учасник переговорів від Євросоюзу Мішель Барньє зазначив, що країна не має чітко визначеної позиції щодо фінансових та інших питань, а це в свою чергу затримує переговори про майбутні відносини між Британією та ЄС, які мали відбутись в жовтні.

Попередньо, озвучувались різні суми зобов’язань, які Великобританія має виплатити на вихід з блоку, розмір «рахунку» значною мірою залежатиме від форми перехідної угоди. Брюссель оцінює вартість виходу країни з ЄС в суму до 100 млрд євро.

Нагадаємо, днями британські ЗМІ повідомили, що Великобританія погодилась виплатити 40 млрд євро, щоб врегулювати фінансові зобов’язання перед ЄС після Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті