Рівень зносу вантажних вагонів Укрзалізниці досяг 90%

Рівень зносу вантажних вагонів Укрзалізниці досяг 90%

Тим часом РФ скуповує активи європейських та азіатських залізниць

Рівень зносу вантажних вагонів Укрзалізниці досяг 90%
Фото Shutterstock

Сьогодні в Україні існує серйозний дефіцит вагонів, що постійно підриває плани промислових виробників з випуску та експорту своєї продукції.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Розмір парку вантажних вагонів УЗ становить 104 000 штук при рівні зносу 90%. У той же час кількість вагонів з продовженим терміном служби досягає 30 000 штук.

Близько до цього показника і кількість рухомого складу, який вичерпав свій ресурс і потребує термінової заміни. Одночасно, дефіцит вантажних вагонів в Україні сягає 40 000 штук. І покривати його вдається лише частково за рахунок вагонів приватних компаній і рухомого складу російських транспортних підприємств.

Тим часом, до літа 2017 року «Укралізниця» змогла виробити на своїх заводах всього лише 154 вантажних вагони. Також їй вдалося «забуксували» в тендерних процедурах із закупівлі більшої кількості рухомого складу.

На тлі названих показників відбуваються публічні з'ясування відносин між главою УЗ і міністром інфраструктури з приводу того, хто більше винен у тому, що залізниця не оновлює свій парк вагонів. Варто відзначити, що минулі 5-10 років ситуація з оновленням парку була не краща.

Що ж відбувається з великими залізничними компаніями, які погіршують свої показники? Їх купують. Такі покупки широко поширені у Центральній Європі та Азії. Також відомо й ім'я головного покупця регіону, який останні 10 років взагалі не шкодує грошей на збирання активів – це компанія Російської залізниці.

Нагадаємо, що у середу, 9 серпня, Войцех Бальчун покинув посаду голови Укрзалізниці.

Володимир Гройсман зауважив, що Бальчун написав заяву про звільнення за власним бажанням.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло