Пентагон: США мають надію вирішити конфлікт із КНДР дипломатичним шляхом, але, за потреби, готові застосувати силу

Пентагон: США мають надію вирішити конфлікт із КНДР дипломатичним шляхом, але, за потреби, готові застосувати силу

У випадку військового варіанту, до участі також долучаться країни Тихоокеанського регіону

Пентагон: США мають надію вирішити конфлікт із КНДР дипломатичним шляхом, але, за потреби, готові застосувати силу
фото Shutterstock

Пентагон має своє військове рішення для вирішення проблеми наростаючої загрози зі сторони КНДР, втім міністерство оборони США ще має надію на врегулювання конфлікту між США та Північною Кореєю дипломатичним шляхом. Про це заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс, передає The Washington Times.

Очільник Пентагону змовчав про деталі свого воєнного варіанту,зазначивши лише, що до будь-якого сценарію буде залучено ряд держав Тихоокеанського регіону.

«Чи є в мене військовий варіант? Звісно є. Це моє зобов’язання його мати. І ми тісно співпрацюємо із союзниками щоб гарантувати, що він буде не одностороннім», – сказав Меттіс.

Колишній генерал відмовився озвучити додаткову інформацію до заяви, яку він зробив у середу, коли попередив, що провокації зі сторони КНДР, включно із погрозами нападу на військову базу у Гуамі «призведуть до кінця режиму та до знищення народу» країни.

Заміст цього, Меттіс підтвердив, що дипломатичні зусилля адміністрації щодо зменшення напруги на півострові залишаються пріоритетними для Білого дому.

«Ми хочемо використовувати дипломатію. Так було раніше, так є і зараз. Саме з таким підходом ми плануємо і залишитись. Але в той же час ми маємо надійну оборону», яка готова прийняти будь-яку загрозу зі стороні північнокорейського режиму.

Нагадаємо, конфлікт між США та КНДР розпочався після двох підряд запусків Північною Кореєю міжконтинентальних балістичних ракет, які, за оцінками експертів, можуть досягнути берегів Америки.

У відповідь, президент США Дональд Трамп пригрозив країні небаченим досі «вогнем та люттю», якщо КНДР не припинить свою ядерну та ракетну програми.

Північна Корея буквально через пару годин повідомила про свої плани атакувати військову базу США на Гуамі, а ще через день повідомила додаткові деталі свого плану. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті