Барак Обама може повернутися в політику вже цієї осені

Барак Обама може повернутися в політику вже цієї осені

Водночас він не хоче відігравати активну публічну роль, аби не стати головним об’єктом критики для Трампа

Барак Обама може повернутися в політику вже цієї осені
фото Shutterstock

Колишній президент США Барак Обама цієї осені може повернутися в політику, стверджує видання The Hill, посилаючись на власні джерела.

Демократи вважають, що він робитиме це «обережно»: хоча він гратиме активну роль у відновленні близької йому Демократичної партії, більша частина його роботи лишатиметься за кадром.

Зараз демократи розробляють стратегію, яка допоможе йому успішно проводити внутрішньопартійну політику та збір партійних коштів – те, чим він успішно займався раніше після того, як залишив пост президента. Водночас ця стратегія містить певні ризики. Радники колишнього президента зазначають, що він не хоче стати об’єктом для політичних нападів Трампа: якщо Обама стане надто публічно проявляти політичну активність – це дозволить Трампу сфокусуватися саме на ньому.

Раніше Трамп неодноразово критикував діяльність Барака Обами як президента – зокрема, звинуватив його в бездіяльності щодо втручання Росії в американські вибори, також оголосив провальною реформу охорони здоровʼя, дорікав за неправильну політику щодо Куби, Китаю і Північної Кореї.

Обома жодного разу не відповів на ці звинувачення і відійшов на якийсь час із публічної сцени.

«Він стане мішенню, проти якого Трамп скерує свою розлюченість. Це якраз те, чого Трамп так довго чекає», – зазначає Кел Джілсон, професор політології Південного методистського університету.

До того ж він не може стати обличчям Демократичної партії, оскільки не зможе брати балотуватися на пост президента у 2020 і 2024 роках.

Найближчим часом помічники Барака Обами будуть шукати золоту середину і обговорювати план та графік його участі в політичному житті США.

Тим часом Хілларі Клінтон планує випустити цієї осені книгу «Що трапилося» («What happened»), в якій вона обіцяє надати відверту інформацію про те, чому, на її думку, вона програла президентські вибори в 2016 році.

Нагадаємо про 7 важливих законів Обами, які скасував Трамп: віднедавна в Штатах розумово відсталі можуть купувати зброю, а мисливці – стріляти по тваринах з вертольота.

Також Барак Обама розкритикував ініціативу Трампа вивести США з Паризької кліматичної угоди. Він заявив, що рішення Трампа означає для США відмову від майбутнього.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло