7 важливих законів Обами, які скасував Трамп

7 важливих законів Обами, які скасував Трамп

Віднедавна в Штатах розумово відсталі можуть купувати зброю, а мисливці – стріляти по тваринах з вертольота

7 важливих законів Обами, які скасував Трамп
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Демократи в Конгресі США завжди гальмували прийняття (або скасування) тих законів, які можуть викликати зайві хвилювання в суспільстві – такі як права окремих штатів чи скасування абортів, блокуючи їх або вимагаючи додаткових поправок.

Після перемоги Трампа на президентських виборах республіканці, які з 2014 року мають більшість в обох палатах американського конгресу, отримали додаткову підтримку, і тепер їм значно частіше вдається «проштовхувати» через конгрес як прийняття, так і скасування критично важливих для країни законів.

Видання The Washington Post, на яке посилається «Вести Экономика», склало список найвагоміших законів, прийнятих свого часу за президентства Барака Обами, які Трамп згортає за сприяння республіканців.

Станом на сьогодні скасовано 7 основних законів Обами.

1. Трамп підписав розпорядження, яке анулювало закон, прийнятий при Обамі, згідно з яким вводилася заборона для вугледобувних підприємств скидати уламки порід і токсичні відходи в довколишні водойми і водні артерії.

2. 28 березня ц.р. Трамп підписав декрет, який обмежив дію багатьох прийнятих раніше екологічних норм, спрямованих на боротьбу зі змінами клімату. Декрет надає високі преференції вуглевидобувній галузі. Зокрема, скасовано прийнятий адміністрацією Барака Обами «План чистої енегріі», відповідно до якого від штатів вимагали скорочення викидів в атмосферу двоокису вуглецю. Документ також скасовує мораторій на оренду земель з метою видобутку вугілля.

3. Білий дім анулював законопроект 2016 року, згідно з яким посилювалися заходи із захисту китів і морських черепах, які потрапляли в рибальські сіті. Адміністрація Трампа заявляє, що існуюче законодавство вже регулює цю проблему.

4. Конгрес анулював закон, який забороняє мисливцям використовувати ряд методів для вилову і полювання на хижаків у природних заповідниках Аляски, включаючи стрілянину по них із вертольота.

Цей закон також забороняв мисливцям вбивати ведмедів і вовків, якщо вони знаходилися поруч зі своїм лігвом або поруч із ними були їхні дитинчата.

5. Трамп анулював закон, який забороняв «розумово неповноцінним» купувати вогнепальну зброю.

Після атаки в Сан-Бернардіно в 2015 році Барак Обама підписав виконавче розпорядження, згідно з яким Адміністрація з соцзабезпечення мала вводити імена розумово відсталих людей в національну систему перевірки на наявність правопорушень.

6. Трамп підписав Congressional Review Act, який визнає недійсним закон про приватність. Закон був спрямований на те, щоб інтернет-провайдери не мали доступу і не могли розпоряджатися даними про клієнтів. Таким чином, відтепер право на збереження особистих даних у мережі – під питанням.

7. Управління з контролю за продуктами і ліками при Трампі відклало введення етикеток з інформацією про поживність продуктів, які були спрямовані на те, щоб американці їли більше здорової їжі.

Нараз невідомо, коли компанії повинні ввести ці етикетки, вимога щодо яких була прийнята за часів Барака Обами.

Нагадаємо, Трамп збирається скасувати закон часів Обами, який захищає воду від забруднення по усій країні. Екологи вважають, що це рішення «кидає виклик здоровому глузду».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло