«14 хвилин на збори»: жителів Гуаму готують до ракетного удару

«14 хвилин на збори»: жителів Гуаму готують до ракетного удару

Місцева влада поширила загальні рекомендації щодо того, як поводитись під час атаки

«14 хвилин на збори»: жителів Гуаму готують до ракетного удару
фото Shutterstock

14 хвилин – не так багато щоб підготуватись до потенційної катастрофи. Це приблизний час від запуску міжконтинентальної балістичної ракети з північної Кореї до моменту, коли вона досягне острову Гуам, де мешканці, схоже, вже змирились, що їх доля вийшла з під їх власного контролю. Про це повідомляє Reuters.

Місцева влада цього маленького тихоокеанського острову видала підготовчі інструкції для своїх 163 000 населення щодо того, як краще всього сховатись та уберегтись від радіаційної небезпеки після загроз зі сторони КНДР про імовірний майбутній запуск ракет.

Але, як повідомляє видання, жителі не поспішають готуватись.

37-річний Майк Бенавенте, який займається ремонтом кондиціонерів, сказав, що бачив інструкцію у Facebook, але надав перевагу сімейному барбекю на пляжі замість того, щоб обдумувати запаси, які треба зробити, та займатись пошуками укриття.

«Підготовка до нападу? Я цим і займаюсь! – сказав він, вказуючи на гриль, на якому він готував хот-доги та гамбургери. – Якщо у нас буде ракетний удар, тут всі загинуть. Як я можу підготуватись до ракети?»

У рекомендаціях під назвою «Підготовка до неминучої ракетної загрози» Гуамська національна служба безпеки рекомендує заздалегідь підшукати для себе укриття без вікон у будинках, школах та офісах з цементною підлогою, яка була б «достатньо товстою для поглинення радіації».

Готелі на узбережжі також не дуже переймаються ситуацією. Співробітники кількох готелів та курортів заявили, що знають про рекомендації, але вони і раніше знали щодо процедур для надзвичайних ситуацій.

«У нас є план евакуації на випадок тайфуну, тероризму, цунамі, але нема нічого для північнокорейської ракетної атаки», – сказав один із співробітників готелів.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що, якщо КНДР продовжить нарощувати ядерний потенціал та проводити випробування своїх ракет, США готові відповісти небаченими досі «вогнем та люттю».

У четвер Північна Корея заявила про свій намір завершити план щодо запуску чотирьох міжконтинентальних ракет середньої дальності, які будуть направлені на води поблизу Гуама.

Гуам, острів розміром з Гонконг, що знаходиться за 7 000 км від материкової частини США, став мішенню оскільки на ньому дислокуються американська військово-морська база та сили протиповітряної оборони.  Також там розташовано протиракетний комплекс наземного базування для висотного заатмосферного перехоплення ракет середньої дальності THAAD.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті