ФГВФО: більше 90% боржників неплатоспроможних банків не погашають заборгованості

ФГВФО: більше 90% боржників неплатоспроможних банків не погашають заборгованості

Фонд уже почав роботу по проблемних кредитах з бюро кредитних історій

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб контактує, що після віднесення банків до категорії неплатоспроможних  95% позичальників відмовилися платити по кредитах. У фонді закликали позичальників неплатоспроможних банків гасити свої кредити. Це допоможе уникнути погіршення кредитної історії, а також запобігти його продаж. Про це йдеться в повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Можливо, хтось думає: «при ліквідації банку про позичальника забудуть, а борги спишуться». Це не так! Всі, хто брав кредити, повинні їх повертати. Адже це – активи банку, і кошти, отримані від їх погашення, направляються на задоволення вимог кредиторів. Ми часто виявляємо позичальників, перш за все корпоративних клієнтів, які взяли кредити відразу в декількох банках, але жоден договір не обслуговують!», – цитує прес-служба заступника директора-розпорядника фонду Світлану Рекрут.

Фонд гарантування активізує співпрацю ліквідованих банків з бюро кредитних історій. Вже оновлено інформацію про позичальників 18 банків. Перш за все тих, хто не виконують свої кредитні зобов'язання. Ще майже 30 фінустанов налагоджують процес автоматичної передачі даних трьом провідним кредитним бюро країни.

«В процесі ліквідації банків всі їхні активи, в тому числі кредити, будуть реалізовані. І якщо права вимоги по конкретним кредитом не будуть викуплені в ході індивідуальних торгів, їх об'єднають в один лот з іншими кредитами. А це означає, що на його покупку, перш за все, будуть претендувати професійні гравці – компанії по роботі з проблемною заборгованістю», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує в 2017 році виручити за рахунок продажу та управління активами неплатоспроможних банків 9 млрд грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло