Депутат Деркач ініціював кримінальну справу проти НАБУ через втручання в американські вибори
Генпрокуратура відкрила провадження за розголошення даних про Манафорта

Генеральна прокуратура України порушила кримінальне провадження за фактом можливого втручання співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у вибори президента США в 2016 році.
Про це заявив на своїй сторінці у Facebook депутат Верховної Ради Андрій Деркач, який раніше подав у генпрокуратуру заяву з вимогою притягнути НАБУ до відповідальності.
Деркач виклав у Facebook копію своєї заяви і відповідь ГПУ на неї.
«Генеральним прокурором України висловлено готовність максимально швидко та ефективно надавати компетентним органам США необхідну допомогу при розслідуванні справ, пов’язаних із Україною», – йдеться у відповіді генпрокуратури на заяву депутата.
Кримінальне провадження проти НАБУ відкрито за статтею 387,ч.2 «Розголошення даних досудового розслідування». У заяві позивача йдеться про те, що оприлюднена НАБУ інформація, яка зганьбила репутацію екс-глави штабу Трампа Пола Манафорта, стала незаконним втручанням у вибори президента США.

«Я вважаю, що своїми необдуманими діями НАБУ завдало серйозної шкоди українсько-американським відносинам. Україна постала в очах США як ненадійний партнер», – написав Деркач у Facebook . Він вважає, що через дії НАБУ Штати скоротили фінансову допомогу Україні.
«Спочатку обсяг допомоги США Україні в 2018 році мав скласти $570 млн. Новий проект бюджету передбачає скорочення допомоги до 177 млн – на 69%», – навів дані Деркач.
На його думку, розслідування фактів незаконного втручання українських посадовців у виборчу кампанію США може відновити довіру стратегічного партнера до України.
Нагадаємо, раніше Трамп заявив, що Україна саботувала його виборчу кампанію і допомагала Клінтон. Американський президент вважає, що «втручання» України заслуговує на окреме розслідування.
Між тим Bloomberg розбирався, чому Росії не вдасться розкрутити тему втручання України в американські вибори: співпраця із союзною державою не матиме такого ж негативного підтексту, як співпраця з ворогом, вважають експерти.
Як повідомлялося, НАБУ у травні 2016 року почало досудове розслідування так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів і згодом опублікувало повідомлення про те, що серед прізвищ осіб в списку «чорної бухгалтерії» значиться Пол Манафорт – на той момент голова виборчої кампанії Трампа.
Із «чорної бухгалтерії» Манафорт міг отримати $12,7 млн, перебуваючи радником колишнього президента України Віктора Януковича.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].