Судові рішення будуть виконуватись у новому порядку

Судові рішення будуть виконуватись у новому порядку

Державним виконавцям дозволять стягувати з боржників більші суми

Міністерство юстиції суттєво розширює повноваження районних органів виконавчої служби у правилах примусового виконання судових рішень.  Про це повідомив керівник практики виконавчого провадження, радник Spenser&Kauffmann Олексій Соломко, пише Finance.ua.

«Прийняті зміни стосуються тільки тих рішень, які будуть пред’являтися до виконання після набрання чинності нормативних змін. Це дуже важливо враховувати для стягувачів. Адже рішення, які будуть пред’явлені не за підвідомчістю, не будуть прийняті до виконання. Що спричинить марне витрачання часу, а часто і втрату можливості оперативно виконати рішення суду», – підкреслив Олексій Соломко.

Державним виконавцям районних виконавчих служб дозволять стягувати з боржників суми до 10 млн грн. Раніше їх повноваження обмежувалися справами на суму до 6 млн грн. Зміни наберуть чинності після офіційної публікації, яка очікується найближчим часом.

Раніше районні служби займалися справами на суму до 6 млн грн. Примусовим виконанням судових вердиктів від 10 до 20 млн грн відали обласні управління юстиції. Суми понад 20 млн грн стягує безпосередньо Міністерство юстиції України.

Підвідомчість вже переданих обласним виконавцям справ (в діапазоні 6-10 млн грн) міняти не будуть. А ось зі свіжими судовими рішеннями експерти порекомендували бути уважнішими.

Раніше Mind публіковав головні виклики реформи системи виконання судових рішень та підсумки роботи служби за півроку

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло