Швеція збільшить витрати на оборону до $334 млн на рік

Швеція збільшить витрати на оборону до $334 млн на рік

Шведському уряду та опозиції вдалося дійти згоди в питанні оборони і укласти стратегічно важливу угоду

Шведський уряд, а також опозиційні Консервативна і Центристська партії домовилися збільшити витрати на оборону більше ніж на 6,8 млрд крон (понад $841 млн) протягом майбутніх трьох років – з 2018 по 2020 роки, повідомляє інтернет-видання The Local.

Зокрема рішення стосується збільшення на 2 млрд крон (200 млн євро) додатково на оборону вже в 2018 році.

Уряд скликав у середу, 16 серпня, прес-конференцію, на якій оприлюднив для ЗМІ інформацію про угоду з оборони між опозиційними політиками і урядом.

«Це хороший знак політичної стабільності і перспектив. Це добре для Збройних сил, а значить, і добре для Швеції», – сказав міністр оборони Пітер Хултквіст, представляючи угоду.

У ході переговорів з оборони було також досягнуто згоди про те, що військовий бюджет Швеції повинен бути збільшений на 9 млрд крон (900 млн євро) з 2017 по 2020 роки.

Причина нібито полягає в тому, що нинішній бюджет країни не покриває витрат на оборону. Крім того, буде виділено більше мільярда крон (понад 100 млн євро) на цивільну оборону, пише видання.

Нагадаємо, нещодавно Швецію накрила політична криза: через витік інформації можуть бути звільнені одразу три міністри. Контракт із IBM Sweden призвів до витоку секретних даних про майже всіх громадян Швеції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті