ЄЦБ погодив кваліфіковану участь Мінфіну в латвійському Приватбанку

ЄЦБ погодив кваліфіковану участь Мінфіну в латвійському Приватбанку

Українському Приватбанку належить 46,5% акцій АТ «Приватбанк» (Латвія)

ЄЦБ погодив кваліфіковану участь Мінфіну в латвійському Приватбанку
Фото УНІАН

Європейський центральний банк (ЄЦБ) надав згоду на отримання Україною в особі Міністерства фінансів кваліфікованої участі в АТ «ПриватБанк» (Латвія), повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

«Комісія ринку фінансів і капіталу Латвії та ЄЦБ оцінили відповідність ПАТ КБ «ПриватБанк» (Україна) критеріям Директиви ЄС про вимоги до капіталу IV (CRD IV) і положень «Загальних рекомендацій щодо кваліфікованої участі». За результатами оцінки ЄЦБ прийняв рішення про надання згоди на отримання державою Україна в особі Міністерства фінансів кваліфікованої участі в АТ «ПриватБанк» (Латвія)» – зазначено в повідомленні.

Мінфін зазначає, що необхідність отримання кваліфікованої участі пов'язана з переходом у державну власність ПАТ КБ «ПриватБанк» (Київ), якому безпосередньо належить 46,54% акцій АТ «ПриватБанк» (Латвія).

Як вже розповідав Mind, за підрахунками НБУ ліквідація Приватбанку обійшлася б державі у 90 млрд грн.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що була би вірогідною зупинка величезної кількості розрахунків, тому що 50% транзакцій в країні йшло через ПриватБанк. Виплата в короткий проміжок часу 90 млрд грн спричинила б емісію, яка негативно вплинула би на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить постраждали б інші банки і економіка в цілому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло